Deniziniz dalgalandığında, pusulanız yanınızda

France Alzheimer'dan dalgalar arasında yollarını bulmaya çalışan bir anne ile kızının hikâyesi.

10.09.2020 - 12:46 | Arzu Nilay Kocasu

Alzheimer hastaları ve yakınlarına 1985 yılından bu yana kılavuzluk eden Fransa menşeli sivil toplum kuruluşu France Alzheimer, hastalığın etkilediği 3 milyon hayata pusula olduğunu ve hastalık nedeniyle zor durumda olanlara rehberlik etmek için desteğe ihtiyaç duyduğunu hatırlatan bir reklam filmi yayınladı.

Çıktıkları deniz yolculuğunda tekneleri dalgalar tarafından yutulan bir anne ve kızının yeniden rotalarını bulma hikâyelerinin anlatıldığı 60 saniyelik animasyon reklam ajansı ici Barbès imzası taşıyor.

Tanı ve hastalığın hastaları ve aileleri nasıl altüst edebileceğini metafor yoluyla anlattıklarını söyleyen France Alzheimer, filmdeki martıların ise derneğin sunduğu yakınlık ve alakayı temsil ettiğini belirtiyor.

7 Eylül’de yayına giren ve 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü’ne kadar hedef kitlesiyle buluşmayı sürdürecek kampanyayla France Alzheimer, televizyon ve açıkhavanın yanı sıra dijital mecralardan da derneğe bağış yapılması için çağrıda bulunacak.

KÜNYE

  • Reklamveren: France Alzheimer
  • Reklam Ajansı: ici Barbès
  • Yönetmen: MegaComputeur
Kaynak: Lareclame.fr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.