MediaCat

DenizBank’ın satışı için görüşmelere başlandı

KAP’ta yer alan açıklamada görüşmelerin henüz başlangıç aşamasında olduğu belirtildi.

DenizBank’ın satışı için görüşmelere başlandı

28 Eylül 2012’den bu yana Rus bankası Sberbank çatısı altında hizmet vermekte olan DenizBank’ın, aralarında Dubai merkezli Emirates NBD’nin de bulunduğu bazı bankalar tarafından satın alınabileceğine dair değerlendirmelerin ardından, DenizBank’tan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bir açıklama yapıldı.

KAP’ta yer alan açıklamada, Sberbank’ın DenizBank A.Ş’deki hisselerinin Emirates NBD Bank PJSC (Emirates NBD) tarafından satın alınması seçeneğini de içerecek şekilde DenizBank A.Ş. ile ilgili olarak Emirates NBD ile stratejik görüşmelere başlandığı ancak görüşmelerin henüz başlangıç aşamasında olduğu ve sürecin nasıl sonuçlanacağının belli olmadığı belirtildi. Aynı açıklamada Sberbank’ın konu hakkında önemli bir gelişme yaşanmadığı sürece başka bir açıklamada bulunmayacağı ifadesine de yer verildi.

2007 yılında Emirates Bank International (EBI) ve National Bank of Dubai’nin (NBD) birleşmesi ile kurulan Emirates NBD, toplam 128 milyar dolar varlık büyüklüğü ile Dubai’nin en büyük bankası konumunda. 230 şube ve 9 binden fazla çalışanı ile banka, Dubai’nin yanı sıra Mısır, Suudi Arabistan, Hindistan, Singapur ve İngiltere’de de faaliyet gösteriyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.