Deneyimli Zone Dinamik Youth’la yan yana The Uniclub logosu altında

the uniclub, ‘youth’ çatısı altında 2001 yılından bu yana hizmet ettiği 28 markadan kazandığı deneyimle 2006 sonunda logosunda ‘zone’a da yer vermeye karar verdi ve Microsoft, Hürriyet, Milliyet, Vestel gibi Türkiye’nin önde gelen markaları için; satış destek, tanıtım ve merch ekipleriyle müşterilerine satış destekli pazarlama çözümleri sunmaya başladı.

10.08.2007 - 15:27 | MediaCat

Deneyimli Zone Dinamik Youth’la yan yana The Uniclub logosu altında

the uniclub, ‘youth’ çatısı altında 2001 yılından bu yana hizmet ettiği 28 markadan kazandığı deneyimle 2006 sonunda logosunda ‘zone’a da yer vermeye karar verdi ve Microsoft, Hürriyet, Milliyet, Vestel gibi Türkiye’nin önde gelen markaları için; satış destek, tanıtım ve merch ekipleriyle müşterilerine satış destekli pazarlama çözümleri sunmaya başladı.

Gençlik pazarlaması alanında 2001 yılından bu yana faaliyet gösteren the uniclub, artık hizmet ettiği markaların; satış destek, saha çözümleri ve merchandasing ihtiyaçlarını da karşılıyor. the uniclub; 2007 başından itibaren, logosunda yer alan pazarlama puzzle’ında youth ve zone adı altında uzmanlaşmış iki parçaya yer veriyor.

the uniclub pazarlama puzzle’ında gençliği temsil eden “youth”, dinamik, yaratıcı doğrudan pazarlama faaliyetlerini simgelerken, “zone” markalar için hazırlanan satış destek hizmetlerini kapsıyor. Her iki parça da aynı dinamizm, inovatif bakış açısı ve pazarlama gözlüğüyle the uniclub’ı besliyor.

the uniclub’ın 2006 – 2007 boyunca zone alanında gerçekleştirdiği projeler arasında ise şunlar yer alıyor:

• Vestel / Bayi Asist Takımı

Vestel Beyaz Eşya bayilerinin tüketici elektroniği satışının yanında PC satışını da tetiklemek amacına yönelik çalışan organize ASIST kadrosunun; kurulması, yönlendirilmesi ve belirlenen kurumsal kullanımlara uygun görsellerle brand edilen ekiplerin her gün planlar dahilinde mağaza ziyaretlerinde bulunmasından oluşuyor. Bu kapsamda Vestel’in değişen vizyonunu tüm bayilere aktaran ekip, aynı zamanda satış destek kampanyaları ve tanzim teşhir malzemeleri ile projeyi destekliyor.

• Microsoft / Sağlık Bakanlığı Kampanyası

Sağlık Bakanlığı ile ortak gerçekleştirilen proje kapsamında oluşturulan 5 mobil ekip 1 ay boyunca 100 hastane ziyareti gerçekleştirdi. Bu ziyaretlerde

14.000 kişiye sıcak kontak yapıldı, 24.000 broşür dağıtıldı. İstanbul, İzmir, Ankara gibi şehirlerde, sağlık personelinin kampanya kapsamındaki bilgisayarlar ile demo yapılması sağlanarak, satışlar olumlu yönde etkilendi.

• Microsoft / Retail Sales Team

Teknosa mağazalarındaki tanzim ve teşhir düzenini sağlamak ve satışları artırmak için oluşturulan Microsoft Donanım Ekibi; 1 Supervizor, 4 Merch personelinden oluşuyor. Hafta içi toplam 40 mağaza ziyareti gerçekleştiren bu ekip, hafta sonu yüksek penatrasyona sahip mağazalarda tanıtım ve satış artırıcı faaliyetlerde bulunuyor.

• Vestel / Doğru Bilgisayar Alışveriş Merkezleri Lansman

Üzerinde uzun yıllardır çalışılan Windows Vista ve Office 2007 lansmanının Türkiye ayağı Lütfi Kırdar Uluslararası Sergi ve Kongre Sarayı’nda the uniclub’ın organize ettiği bir lansman partisi ile yapıldı. 24-26 Ocak tarihlerinde 3 gün boyunca gerçekleştirilen lansman kapsamında Cem Yılmaz da sahne aldı. Bunun yanında büyük şehirlerin AVM’lerine, Teknosa, Bimex, Gold gibi teknoloji marketlerine özel tasarlanan standlarda Vista ve Office 2007’nin tanıtımı, satışa yönlendirilmesi bunun yanında; de satış yönlendirilmesinin ve tanıtımının yapılmasından da the uniclub sorumluydu.

• Arçelik – Beko Merchandiser Team

Bugüne kadar ‘tüketici elektroniği’ ürünleri satan Arçelik ve Beko mağazalarında bilişim ürünlerini de satılmaya başlanmasıyla birlikte yaşanacak olası bilgi boşluğunun etkilerini azaltmak ve bu satışa yumuşak bir geçiş sağlamak amacıyla; hem hedef kitleyi hem de bayi ağını bilgilendirilmekle görevlendirilen bir satış destek ünitesi kuruldu ve belirlenen bayilerde stantlarla birlikte tanıtımların yapılması sağlandı.

• Milliyet – Hürriyet Merch Ekipleri

Hürriyet, Milliyet, Posta, Fanatik gazetelerinin sahada satış kontrolünü sağlayan ve 27 kişiden oluşan ekibimiz; 3 supervizör, 24 merchandiser, araçlı olarak görev yapıyor. Günlük raporlamalarını Palm 600 Pda cihazlarıyla gerçekleştiren ekibimiz, günlük olarak belirlenen 35 noktada dolaşıp gazete satış rakamı takibi, gazetesi tükenen noktaya gazete transferi yapmaktan ve satış noktalarının stand, tente, tabela ihtiyaçları gibi problemlerin çözülmesinden de sorumlu.

Bilgi için:

Nagihan Yiğit

Woman of communication

nagihan.yigit@uniclub.com.tr

0212 259 59 40

0533 352 51 96

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.