Deloitte Fast500 EMEA’da ilk iki sıra Türk firmalarının

Londra'da gerçekleşen Deloitte Teknoloji Fast500 EMEA Ödül Töreni'ne dördüncü kez katılım gösteren Türk şirketleri açısından...

25.11.2009 - 00:00 | MediaCat

Deloitte, her yıl geleneksel olarak Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’nın (EMEA) en hızlı büyüyen 500 şirketini belirliyor. Londra’da gerçekleşen Deloitte Teknoloji Fast500 EMEA Ödül Töreni’ne dördüncü kez katılım gösteren Türk şirketleri açısından 2009 yılının çok özel bir anlamı bulunuyor.

Deloitte Teknoloji Fast500 EMEA Programı’nda bu yıl yüksek büyüme oranlarıyla ilk kez Türk şirketleri sıralamada birinciliği ve ikinciliği paylaştılar. Mobil iş çözümleri sunan BIOTEKNO, son beş yılda %42.417 gibi inanılmaz büyüme rakamı ile birinciliğe yerleşirken, telekomünikasyon hizmetleri alanında hizmet veren MILLENICOM ise %39.484 büyüme oranıyla Deloitte Teknoloji Fast500 EMEA 2009 ikincisi oldu. Bu yıl Türkiye’den 30 firmanın girdiği Deloitte Teknoloji Fast500 EMEA Programı’nda mobil içerik üreticisi Türk şirketi CETECH ise ilk 10’da yer aldı.

Deloitte Teknoloji Fast500 EMEA 2009 Programı’nda yapılan sektörel sıralamada ise BIOTEKNO yazılım alanında, MILLENICOM ise ağ ve telekomünikasyon sektörü sıralamasında birinci sırada yer aldı.

Deloitte Teknoloji Fast500 EMEA Ödül Töreni bu yıl Londra’da Chelsea futbol kulübünün stadyum tesislerinde gerçekleştirildi. Toplantıya Türkiye’den Deloitte Fast500 listesinde yer almayı başaran şirket yetkilileri davetliydi.

"Türk şirketlerinden rekor büyüme"

Deloitte Teknoloji Fast500 EMEA 2009 hakkında bir değerlendirme yapan Deloitte Türkiye Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon Endüstri Lideri ve Ortak Oktay Aktolun şunları söyledi:

"Avrupa-Ortadoğu ve Afrika’nın en hızlı büyüyen teknoloji firmalarının sıralandığı Teknoloji Fast500 EMEA Programı’nda her sene en az 20 teknoloji firmasıyla yer alan Türkiye, bu sene beş haneli büyüyen firmalarıyla zirveyi zorladı. Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da yer alan 39 ülkeden 700-800 teknoloji firmasının yarıştığı ve uluslararası arenada saygınlığı ile bilinen bu uluslararası programda zirvede yer almak, diğer Türk teknoloji firmalarını da cesaretlendirecek ve Türkiye’nin yurtdışında teknoloji ile bilinirliliğine önemli bir katkı sağlayacaktır. Deloitte Teknoloji Fast500 EMEA sıralamasında şirketlerimizin birinci ve ikinci olması bizim için çok sevindirici. Teknoloji Fast500 EMEA sıralamasında yer alarak bir dünya şirketi olduklarını ortaya koyan tüm kurumlarımızı yöneticilerinin nezdinde kutluyoruz."

Teknoloji Fast500 EMEA’nın birincisi BIOTEKNO

Bu yıl, 24 Kasım Salı günü Londra’da Chelsea Stadyumu, Great Hall’da gerçekleştirilen görkemli tören ile birincilik ödülünü alan BIOTEKNO CEO’su Ahmet İlhan Öney, "BIOTEKNO her yenilikçi firma gibi bu krizi kendi farklılığını ortaya koyarak ve yeni iş alanlarına odaklanarak aşmayı başardı. Bu başarının ekonominin en zorlu döneminde doğru bir ekiple doğru ürünler üzerine odaklanmamızın bir sonucu olduğuna inanıyoruz. Türk firmalarının uluslararası arenadaki performansını simgeleyen bu ödül tüm çalışanlarımız şahsında bize gurur veriyor, onurlandırıyor" dedi.

Deloitte Fast500 EMEA 2009 birincisi BIOTEKNO, 2003 yılından bu yana kurumsal müşterilerine mobil iş çözümleri sunuyor. Türkiye’nin ikinci büyük mobil telekom operatörü Vodafone’un Kurumsal Çözüm İş Ortağı olarak yola çıkan şirket daha sonraki yıllarda gösterdiği hızlı büyüme performansıyla çeşitli ödüllere konu oldu. BIOTEKNO’nun JetKontör ürünü, Vodafone’a hizmet veren 11.500 satış noktasında tüketicilerin görüşme amaçlı kontör yüklemelerini sağlarken, şirketin diğer ürünü JetSMS, kullanıcıların hızlı, güvenli ve kolay bir yoldan kısa mesaj (SMS) göndermelerine imkan veriyor. Şirketin zengin teknoloji birikiminin ve gelişmiş uygulama geliştirme yetilerinin bir ürünü olan JetSMS platformu binlerce Vodafone abonesi arasında her türlü içeriğin gönderimini sağlarken, 7/24 destek sunuyor.

Bir Avrupa şirketi MILLENICOM

Deloitte Fast500 EMEA 2009  ikincisi MILLENICOM ise yüksek katma değerli iletişim hizmetleri vermek amacıyla kurulan bir şirket olarak Avrupa genelinde hizmet veriyor.

Avrupa ülkelerinde saygın bir ünü olan iki markası AloVatan ve Mobi ile pazarda yerini alan MILLENICOM, 2004 yılından bu yana geniş bir müşteri tabanına ulaştı. A Tipi Uzak Mesafe Haberleşme Lisansı sahibi ve İnternet servis sağlayıcısı olan MILLENICOM, İnternet üzerinden ses iletimini (VoIP) baz alan iletişim hizmetleri ile hem kurumsal, hem bireysel tüketiciye sesleniyor. Türk Telekom ve mobil operatörlerle bağlantılı olarak çeşitli hizmetler sunan MILLENICOM, 1045 hizmetiyle kısa sürede 2 milyon kullanıcıya erişme başarısı gösterdi. Arama kartı pazarının da öncü firmalarından olan MILLENICOM, 2009 itibarıyla kendi altyapısı üzerinden Doping ADSL2+ hizmetini sunmaya başladı. MILLENICOM iletişim ağı üzerinden ayda 200 milyon dakikanın üzerinde görüşme yapılıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.