MediaCat

Değişim tabakta başlar

İngiliz süpermarket zinciri Sainsbury’s, daha iyi bir gelecek için herkesi daha çeşitli ve sağlıklı tabaklar hazırlamaya davet ediyor.

Değişim tabakta başlar

İngiliz hükümetinin ülkedeki beslenme alışkanlıklarını analiz ettiği bir araştırmanın sonuçları, İngiltere’de herhangi bir meyve veya sebzeden günde ortalama beş parça tüketmeyi başaran yetişkinlerin oranının yalnızca yüzde 27 olduğunu ortaya koyuyor. Ülkenin ikinci en büyük süpermarket zinciri Sainsbury’s ise yeni reklam kampanyasında bu araştırmaya karşılık niteliğinde bir değişim hareketi başlatıyor.

İzleyenleri hem kendi bedenlerinin hem de içinde yaşadıkları gezegenin sağlığı için mutfakta daha maceracı davranmaya ve sevdikleri lezzetleri vegan malzemelerle pişirmeye davet eden kampanya, Wieden+Kennedy Londra imzası taşıyor. Zengin görsel diliyle öne çıkan eğlenceli reklam kampanyasına dış ses olarak komedyen Stephen Fry’ın sesi eşlik ediyor.

Açıkhava, dijital platformlar, sosyal medya ve radyo aracılığıyla 12 Temmuz’a kadar sürdürülecek olan kampanya kapsamında Sainsbury’s bitki bazlı alternatiflere öncelik vermek ve tuz ve şeker kullanımını sınırlamak için birçok tarifini de yeniden formüle edecek. Şirket, aynı zamanda 2040’a kadar operasyonlarında tamamen karbon nötr olma taahhüdünde bulunuyor.

Sainsbury CMO’su Mark Given kampanyaya dair, “Ülke genelinde hizmet veren ve küresel bir tedarik tabanıyla çalışan bir süpermarket olarak, kalıcı bir değişim sağlamaya yardımcı olmak gibi bir sorumluluğumuz ve yaşam boyu bir kez karşılaşabileceğimiz bir fırsata sahip olduğumuzun farkındayız” diyor ve ekliyor: “Yeni taahhüdümüzle, müşterilerimizin daha sağlıklı ve daha sürdürülebilir gıda seçimleri yapmasına yardımcı olmak istiyoruz. Yeni, sağlıklı tarifler sunmaktan daha fazla meyve ve sebze yemeyi teşvik etmeye kadar, herkesi bu yolculuğa bizimle birlikte çıkarmak için sabırsızlanıyoruz.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.