MediaCat

David Beckham’dan Ebola ile savaşa destek

Beckham, Batı Afrika’daki salgınla mücadele eden Unicef’in kampanya sözcüsü oldu.

David Beckham’dan Ebola ile savaşa destek

David Beckham‘ın Ebola’ya karşı verilen savaş için yürütülecek bir farkındalık kampanyası için kamera karşısına geçeceğini geçtiğimiz günlerde duyurmuştuk. Dün yayınlanan filmin Ebola‘nın çıkış noktası olduğu kabul edlen ve güncel salgından en fazla etkilenen bölgeler olan Liberya, Sierra Leone ve Gine gibi Batı Afrika ülkelerinde gösterilmesi planlanıyor.

İndeks vakasının 2013 Aralık’ında Gine’de yaşamını yitiren 2 yaşındaki bir çocuk olduğu belirlenen son Ebola salgını, içinde bulunduğumuz Ekim ayı itibarıyla 4 binden fazla kişinin hayatına mal olmuş durumda. Halen 8 binden fazla kişi de hastalığın pençesinde. Salgını yakından takip eden ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) önümüzdeki Ocak ayı itibarıyla hastalıktan etkilenen kişi sayısının dünya çapında en az 550 bine ulaşacağını tahmin ediyor. CDC’nin kötümser tahmini ise bu sayının 1,4 milyonu bulabileceği yönünde.

Beckham’ın sözcülüğünün, futbolun günlük yaşamın önemli bir parçası olduğu Batı Afrika ülkelerinde yürütülen kampanyaya önemli katkıda bulunacağı düşünülüyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.