MediaCat

Danone Türkiye’ye yeni CMO

Danone Türkiye’nin pazarlama stratejisine liderlik edecek isim belli oldu.

Ülkemizde 40 yıla yakın süredir faaliyet gösteren Danone Türkiye’de üst düzey bir atama gerçekleşti. Buna göre, Danone Türkiye’nin faaliyet gösterdiği üç farklı kategoride 20’ye yakın yerli ve global markadan sorumlu yürütme kurulu üyeliğine ve CMO sorumluluğuna Verda Duysak atandı.

Nisan itibarıyla Danone ailesine katılan Verda Duysak, Danone Türkiye’nin sütlü ve bitkisel bazlı ürünler, su & içecek ve anne-bebek beslenmesi kategorilerindeki ürün portföyünün pazarlama, konumlandırma ve büyüme stratejilerine yön verecek.

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde tamamlayan Duysak, 1996 yılında başladığı profesyonel kariyeri boyunca ev hijyeninden gıdaya farklı sektörlerde liderlik pozisyonlarında bulundu. Kariyerinin ilk yıllarında çokuluslu şirketlerde çalışan Duysak, Henkel’de ve ardından Perfetti Van Melle’de pazarlama müdürü olarak görev aldı. 2007 yılında Yıldız Holding Gıda Grubu Global Pazarlama Müdürlüğüne atandı. 2011 itibarıyla Yıldız Holding Pazarlama Direktörlüğü ile birlikte üç farklı kategorinin yöneticiliğinin yanı sıra şirketin dijital dönüşüm lideri olarak stratejik bir sorumluluk üstlendi. 2019-2022 döneminde pazarlama grup başkanı olarak Kerevitaş, Besler, Marsa, ev dışı tüketim ve ihracat iş  birimlerinin pazarlama ve marka stratejileri ile operasyon süreçlerini yöneten Duysak, Yıldız Holding’de aralarında yağ, mutfak ürünleri, dondurulmuş gıda, fonksiyonel gıda da bulunan geniş bir portföyün yurtiçi ve yurtdışındaki B2B ve B2C pazarlama operasyonlarına liderlik etti. Duysak, 2022’den bu yana  Yıldız Holding Pazarlama Başkan Yardımcılığı görevini sürdürüyordu.

Reklamverenler Derneği (RVD), İnteraktif Reklamcılık Derneği (IAB) ve Televizyon İzleme Araştırma Komitesi (TİAK) yönetim kurulu üyesi olan Verda Duysak, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği’nin de üçüncü dönem mentisi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.