Daniel Pink, yeni aklın sınırlarını anlattı

Garanti Bonus Akademi ve MediaCat dergisi işbirliğiyle düzenlenen ‘Yepyeni Bir Akıl’ konferansı, 25 Mayıs’ta Türker İnanoğlu Maslak Show Merkezi’nde gerçekleştirildi.

26.05.2006 - 00:00 | MediaCat

Garanti Bonus Akademi ve MediaCat Dergisi işbirliğiyle düzenlenen ‘Yepyeni Bir Akıl’ konferansı, 25 Mayıs’ta Türker İnanoğlu Maslak Show Merkezi’nde gerçekleştirildi. İş dünyasının yoğun ilgisiyle karşılanan konferansta Daniel Pink, katlımcılara yeni dünyanın kapılarını araladı.
İş dünyasının yoğun ilgisiyle karşılanan konferansta Daniel Pink, kavramsal çağda ayakta kalmak ve başarılı olmak isteyen kişi ve kuruluşların geliştirmesi gereken altı temel yeteneği anlattı. Bu yeni dönemde sağ beynin egemenlik kuracağını belirten Pink, tasarım, öykü, ahenk, empati, oyun ve anlam’ın en çok ihtiyaç duyulan yetenekler olacağını söyledi.
Pink’e göre iş dünyasında ve hayatta analitik bir biçimde işleyen sol beyin artık yeterli değil. Farklı olmak için sanat odaklı sağ beyinden yararlanmak gerekiyor.
Konferansta Daniel Pink’in ardından ünlü psikiyatrist Prof. Dr. Yankı Yazgan bir konuşma yaptı. “Yeni Akılla Türkleri Konuşmak” adlı panelde ise Emre Aköz, Ayşe Öztuna, Kadir Çöpdemir, Mark Petrovich ve David Czaja çeşitli anekdotlar anlatarak bir sohbet gerçekleştirdiler.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.