D-Smart Digiturk’e talip oldu

D-Smart, TMSF kontrolüne geçen Digiturk'e talip olduğunu açıkladı.

03.07.2013 - 14:25 | MediaCat

D-Smart Digiturk'e talip oldu

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu‘nun (TMSF) kontrolüne geçen dijital yayın platformu Digiturk‘e D-Smart talip oldu.

D-Smart, TMSF kontrolüne geçen Digiturk'e talip olduğunu açıkladı.D-Smart CEO’su Ali Güven yaptığı açıklamada Digitürk’e talip olma nedenlerini şöyle aktardı: “Milli bir servet durumunda olan Digitürk’ün daha fazla büyüyerek değerlenmesi gerektiğine inanıyoruz. PAY TV alanında Türkiye’nin hızla büyüyen ve gelişen, liderliğe koşan genç markası D-Smart’ın Digitürk’e talip olması doğal bir talep… Çünkü aynı platformdayız; aynı işi yapıyoruz ve bu açıdan bakıldığında Digitürk’ün yaptığı yatırımların en fazla geri dönüşü D-Smart ile alınacak. Yabancı içerikler için ayrı ayrı harcanan 100 milyonlarca dolar ülkemizde kalacağı gibi yapılacak optimizasyon ile kaliteli ve zengin yayın içeriği tek cihazdan sunulup, fiyatların düşmesi de böylece sağlanmış olacak” dedi.

Digitürk’ü sadece Lig TV için değil tüm operasyonlarıyla almak istediklerini aktararak, bu satın almada Rekabet Kurumu‘nun kurallarının belirleyici olacağını söyleyen Güven, “Sadece futbol değil, tüm Digitürk operasyonlarını istiyoruz. Rekabet Kurumu’nun kuralları ve izinleri imkân verirse talip oluruz” dedi.

Fotoğraf: melissamaples@flickr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.