Cumhurbaşkanı Gül de Twitter’da

Teknolojiye merakıyla bilinen Cumhurbaşkanı Gül en popüler sosyal paylaşım sitesi Twitter'e üye oldu...

17.05.2010 - 00:00 | MediaCat

Teknolojiye merakıyla bilinen Cumhurbaşkanı Gül en popüler sosyal paylaşım sitesi Twitter’e üye oldu.

Buradan programlarını ve o an nerede olduğunu saniye saniye duyuran Gül, kendisi de bizzat siteye girerek yorumda bulunuyor, yani twitt yazıyor.

Bilişim konularını himayesine alan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Köşk’te ve özel hayatında da teknolojik atılım gerçekleştirdi. Köşk’ün işleyişinde teknolojik bir devrim yaratan Gül, eşi Hayrünnisa Gül ile birlikte sıkı bir teknoloji takipçisi olduğunu gösterdi.

Cumhurbaşkanı Gül, son olarak da popüler sosyal paylaşım ve haberleşme sitesi Twitter’e üye oldu. Gül’ün faaliyetleri ve programları, buradan saniye saniye duyurulacak. Gül’ün önceki gün yayına başlayan Twitter hesabında, Gül’ün o an nerede olduğu da anında takipçilerine bildiriliyor. Twitter hesabını bizzat takip eden Gül de bulunduğu yerlere yönelik yorumlarını twitt olarak sayfasına ekliyor.

İZMİR SEVGİSİ
Gül, geçtiğimiz ay içinde gerçekleştirdiği Manisa’daki mesir macunu, İzmir ve Lahor programları hakkında da Twitter’den bilgi verirken, İzmir hakkında ‘Sık sık ziyaret etmek istiyorum’ twitini yazdı. Gül’ün, ‘Türk insanının yaptığı karşılıksız yardımı görünce çok mutlu oluyorum’ twitini de sayfasına eklediği görüldü. Gül, ziyaret ettiği Aydın programı hakkında Twitter sayfasından bilgi verirken, ’14 Mayıs gerçek demokrasiye geçiş yılıdır. Bu tarihte Aydın’da olmamız o açıdan anlamlı’ yorumunda bulundu.

GÜL FOLLOWS CNN AND BBC
Gül’ün twitter sayfası daha iki gündür yayında olduğu için çok fazla takipçisi bulunmazken, Cumhurbaşkanı da CNN ve BBC’nin Twitter sayfalarını takibe aldı. Gül’ün temaslarına yönelik videolar da dünyaca ünlü video paylaşım siteleri Daily Motion, Youtube ve Vidivoto gibi sitelerde yayınlanırken, bu videoların izlenme rekorları kırdığı belirtildi.

KÖŞK’TE TEKNOLOJİ ÇAĞI
Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrünnisa Gül de İstanbul’daki kızları ve ABD’deki oğullarıyla 3G, MSN ve Skype ile görüşüyor. Gül çifti, bir günde en az 1 saati internet başında geçirirken, Cumhurbaşkanı Gül, en çok ‘özgür ansiklopedi’ olarak anılan Wikipedia gibi bilgi sitelerinde sörf yapıyor. Kitap tutkusu bilinen Hayrünnisa Hanım da cep telefonuna yüklediği e-kitapları okuyor.  Gül, Cumhurbaşkanlığı’nın işleyişinde kağıtsız ortama geçilmesi talimatı verirken, bunun üzerine Köşk’te Doküman Yönetim Sistemi kuruldu. Köşk’te kritik birimlerde görev yapan personele cep bilgisayarları dağıtılırken, bu telefonların Köşk santralına entegre edilmesiyle, sadece dahili numara çevrilerek ücretsiz arama yapılabiliyor.

Akşam
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.