MediaCat

Çukurova RTL ile anlaşmaya çok yakın

RTL Grubu ile görüşmelerde son aşamaya gelen Çukurova Medya Grubu Eylül ayı içinde Almanlarla el sıkışabilir…

Çukurova RTL ile anlaşmaya çok yakın

Medyatava’nın haberine göre uzun süredir yabancı ortaklık için görüşmeler yapan Çukurova Medya Grubu, Avrupa’nın büyük TV grubu RTL ile el sıkışmak üzere. Başta Show ve SKYTÜRK tüm TV ve radyolar tamam, gazete ve dergiler için görüşme sürüyor.

TV yayıncılığı ve radyoculukta Avrupa’nın en büyüğü olan RTL Grubu, Türkiye’ye girmek için son kararını verdi. Çukurova’nın gazete ve dergilerinin bu anlaşmaya dahil edilip edilmeyeceği henüz belli değil.

Ancak Alman grup başta DIGITURK, Show TV ve SKYTÜRK ile Alem FM ve Lig Radyo ile yakından ilgili. Almanlar gazete ve dergilere ilgi göstermeyince Çukurova Grubu da DIGITURK’ü satış/ortaklık paketinin dışında tutmaya meyilli. Çünkü DIGITURK’ün önümüzdeki ay; ortağı Providence’ın de büyük iştahıyla Londra borsasında halka açılma girişimi de sürüyor.

RTL GRUBU’NUN AVRUPA’DA 39 TV KANALI VAR

Avrupa’nın 12 ayrı ülkesinde 39 TV kanalının sahibi olan RTL Group’un hisselerinin yüzde 89’u ünlü Bertelsmann Grubu, yüzde 11’i ise Streubesitz’in elinde bulunuyor. 10 ülkede 30 radyo istasyonu bulunan grup, TV yapımcılığı alanında ise dünya lideri.

Her yıl 10 bin saatten fazla programın yapım ve yayın hakları RTL Group tarafından dünyaya satılıyor. 22 ülkedeki 300 TV’de bu yapımlar yayınlanıyor. Ayrıca ABD dışındaki en büyük dağıtım kanalı da bu grubun elinde. Lüksemburg merkezli şirket, Almanya’nın dışında, Belçika, Fransa, İngiltere, Hollanda, İspanya, Hırvatistan, Macaristan ve Portekiz’deki TV kanallarının hakim ortağı. Grup, önceki yıl Moldova, Romanya, Bulgaristan, Türkiye, Yunanistan, Rusya ve Ukrayna’ya açılma kararı almıştı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.