MediaCat

Cornetto’dan ilişki kurtaran yüzükler

Marka daha dürüst ilişkiler için kolları sıvadı.

Cornetto’dan ilişki kurtaran yüzükler

İnternet üzerinden hizmet veren video sağlayıcıların gelişip yaygınlaşmasıyla birlikte izleyicilerin pek çok yapıma diledikleri yerde ve zamanda ulaşabildikleri malumunuz. Bir neslin özellikle dizi izleme alışkanlıklarını değiştiren ve kontrolü büyük ölçüde izleyiciye veren bu yeni teknolojinin tüm avantajlarına rağmen zarar verdiği bir müessese var: Sevgililik müessesesi.

İzleyicilerin yapımlara değil yapımların izleyicilere tabi olmasıyla birlikte televizyonun dayattığı gün ve saatte ekran başında olmak zorunda olmayan insanlar, görünüşe göre, Netflix ve muadillerinin getirdiği bu kolaylıkla birlikte sabırlarını da biraz yitirmişe benziyorlar: Harris Interactive ve Netflix’in gerçekleştirdiği bir araştırmaya göre 28 milyonu aşkın kişi sevgilisini Netflix’le aldatıyor, aldatanların yüzde 21’yse bunu biricikleri uyurken gerçekleştiriyor. Birlikte izledikleri diziyi sevgililerinin yokluğunda izleyenlerin yüzde 12’si itiraf etmektense aynı bölümü ilk kez izliyormuş gibi sevgilileriyle tekrar izlemeyi tercih ediyor.

Geleceğin belki de nice güzel yuvasını henüz hayat bulmadan yıkan bu mel’un alışkanlığın önüne geçmek ve ilişkilerin bir sezondan uzun sürmesine katkı sağlamak isteyen Cornetto, en popüler video sağlayıcılarla anlaşarak yeni bir projeye imza attı: Sadakat Yüzükleri. Satılık olmayan, ABD vatandaşlarının kampanyanın internet sitesine üye olarak -eğer stoklarda kaldıysa- birer tane edinebilecekleri bu yüzükler, kampanyanın mobil uygulamasını yükledikten sonra seçtikleri dizileri izlemek isteyen çiftlerin yanyana olduklarından emin olmak için iki yüzüğün de belirli bir mesafede olmasını şart koşuyor.

Cornetto’nun dizi aldatmalarının olası varyasyonlarının önüne geçmek için mükemmelleştirme çalışmalarına halihazırda devam ettiği projenin internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: The Stable

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.