MediaCat

Çocuklar gazlı içecek seviyor!

Tipeez.com’un araştırmasına göre 10 çocuktan 4’ü en çok gazlı içecekleri seviyor

Çocuklar gazlı içecek seviyor!

Çocuk portalı Tipeez.com, yaptığı son ankette, üyelerine favori içeceklerini sordu. Çalışmaya göre çocuklar en çok gazlı içecekleri seviyor. 

15 yaşın altında 1.1 milyonu aşkın üyesi bulunan sitede üç gün içinde anketi 5000’den fazla çocuk cevapladı.

Çocukların en sevdikleri içecekler arasında yaklaşık yüzde 37’lik oranla gazlı içecekler birinci sırada yer aldı. Su yüzde 21’lik oranla ikinci, süt yüzde 19’luk oranla üçüncü içecek olurken, sütü ayran ve ardından meyve suyu takip etti.

Tipeez.com raporun sonunda şu uyarılarda bulunuyor:

"Çocukların favori içeceklerinin gazlı içecekler olması, gelecek nesillerin sağlığı açısından olası tehlikeleri de gösteriyor.

Uzmanlar, gazlı içeceklerin diş çürüklerine neden olduğunu, asidik yapıları sebebiyle sindirim sağlığını tehdit ettiğine dikkat çekiyor.  Üstelik fast food tarzı beslenmeye eşlik eden gazlı içecekler, yüksek oranda şeker içerdiği için obeziteye ve obeziteye dayalı şeker hastalığına da sebep olabiliyor. Bu sebeple uzmanlar, davranış ve tüketim alışkanlıklarının şekillendiği küçük yaşlarda, çocukları daha sağlıklı içecekler tüketmeye özendirmenin önemine dikkat çekiyor. Uzmanlar, çocukların beslenme alışkanlıklarını değiştirmek için ebeveynlere ve okullara sorumluluklar düştüğünün altını çiziyor."
 

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.