Coca-Cola’dan yaza hazırlık

Marka, pazarlamada kişiselleştirme stratejisine yeni bir hamleyle devam ediyor.

20.04.2017 - 08:50 | Sultan Öncü Arslanoğlu

Coca-Cola'da küresel yeniden yapılanma

Coca-Cola pazarlama stratejisinde yüzünü, örnek teşkil eden kişiselleştirilmiş ambalajlar sunmaya devam ettiği Share a Coke kampanyasına döndü. İçecek devi, 2013 yılından bu yana yürüttüğü kampanyası Share a Coke’ta bu kez şişelerini yazın tercih edilen popüler tatil yerlerinden Hawai, Bali, İbiza ve Miami gibi şehirlerin adlarının yazılı olduğu etiketlerle kapladı.

Coca-Cola Büyük Britanya Pazarlama Müdürü Aedamar Howlett, markanın bugüne kadarki en büyük pazarlama kampanyası olarak görülen Share a Coke’u “kişiselleştirilmiş ürün konusunu bir sonraki seviyeye taşıyan küresel bir akım” olarak değerlendirerek yeni kampanya hakkında şunları söyledi:

“Bu yıl İngilizlere Coca-Cola’nın yazı neden daha özel kıldığını hatırlatacağız. Kampanyamızla tüketicimize, dünyanın bir ucunda bulunan popüler yerlerdeki kişilerle Coca-Cola sevgisini paylaşma fırsatını sunuyoruz.”

Coca-Cola'dan yaza hazırlık

Haziran ayı itibarıyla Coke Life markasını raflardan kaldırmaya hazırlandığını açıklayan Coca Cola, Share a Coke kampanyasının lansmanı kapsamında İngiltere’ye sunacağı 150 mililitrelik 11 milyon Coca-Cola Zero şişesiyle İngiltere’deki en büyük marka aktivasyonunu gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

2013 yılında hayata geçirilen ve takip eden iki yıl boyunca mesaj içeren şarkı sözleriyle sürdürülen kampanya, bu yıl mayıs ayında İngiltere’de start alacak ve ardından birçok Avrupa ülkesinde yürütülecek.

Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.