Coca-Cola’dan doğa için hamle

Coca-Cola Türkiye çevre ve toplum projeleri gerçekleştirmek ve yürütülmekte olan toplumsal yatırımlarını ortak bir şemsiye altında...

19.08.2009 - 14:26 | MediaCat

Coca-Cola Türkiye çevre ve toplum projeleri gerçekleştirmek ve yürütülmekte olan toplumsal yatırımlarını ortak bir şemsiye altında toplamak amacıyla Coca-Cola Hayata Artı Vakfı ismiyle bir vakıf kurdu.

Coca-Cola Türkiye Başkanı ve Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Galya Frayman Molinas, Türkiye’de 45’inci yıllarını kutladıklarını ve bugüne kadar 700 milyon doların üzerinde ekonomik yatırım yaptıklarını belirterek, “Kamu, sivil toplum ve özel sektör işbirliklerinin gelişmesine katkı sağlamayı hedefleyen vakfın öncelikli hizmet alanı çevre ve su kaynaklarının korunması olacak” dedi. Molinas, 2009-2010 boyunca vakıf öncülüğündeki toplum ve çevre projeleri için 5 milyon TL harcayacaklarını açıkladı.

Coca-Cola Avrasya ve Afrika Grubu Başkanı ve Vakfın Mütevelli Heyeti Üyesi Ahmet Bozer de “Türkiye Coca-Cola sistemi içinde ekonomik açıdan model ülkeydi, şimdi toplumsal sorumluluk alanında da bu rolü üstlenecek” dedi.

Doğal kaynakların önemine dikkat çeken Bozer, 20. yüzyılın başından bu yana sulak alanların yüzde 50 oranında azaldığını söyledi.

Atık suda balık yaşıyor

Bozer, şunları kaydetti:

“Atık suları yeniden doğaya kazandırmak öncelikli amacımız. Coca-Cola’nın global vizyonu atık suyun toplandığı havuzların balıkların yaşayabileceği kadar temiz olmasını sağlamayı öngörüyor. Şu anda yüzde 85 oranında bu hedefe ulaşıldı. Ancak biz Türkiye olarak bu hedefi 2008 itibarıyla yakaladık. Tesislerde bulunan atık su havuzlarında şimdi balıklar yaşayabiliyor.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.