Coca-Cola’dan ambalaj değişikliği

Marka yeni ambalajlarında daha minimalist bir tasarım anlayışını kucaklıyor.

13.04.2021 - 14:44 | Simge Şenses

Coca-Cola’dan ambalaj değişikliği

Coca-Cola en son 2016’da güncellediği ambalaj tasarımında yeni değişiklikler gerçekleştireceğini duyurdu. Bu, markanın ürün yelpazesini uyumlu bir görünüme kavuşturan tek marka stratejisini ortaya koymasından bu yana aldığı ilk tasarım değişikliği kararı oldu.

Markanın ikonik görünümüne daha minimalist bir yaklaşım getiren yeni tasarımlarda, Coca-Cola Klasik, Light ve Zero’yu birbirinden ayıran renk eşleşmelerinde bir değişiklik olmadığı ancak Zero’nun ambalajında siyaha çevrilen logo dışında evrensel olarak tanınan orijinal Coca-Cola kırmızısının hâkimiyet kazandığı görüldü. Şirket, kutuların üst kısmına taşınan logonun Coca-Cola’nın canlandırıcı etkisine gönderme yaptığını, altındaki boş alanınsa görsel bir metaforun parçası olduğunu açıkladı.

Coca-Cola Zero’dan başlayarak Avrupa ve Latin Amerika’da piyasaya sürülen yeni ambalajlı ürünlerin 2022’ye kadar tüm dünyada raflardaki yerini alması bekleniyor.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.