MediaCat

Coca-Cola’dan ‘ağlayan’ kenti güldüren kampanya

Marka, yağmurlu havada susuz kalanların kaderini değiştiriyor.

Coca-Cola’dan ‘ağlayan’ kenti güldüren kampanya

Lloro, sadece Kolombiya‘nın değil, dünyanın da en çok yağış alan kentlerinden birisi. Öyle ki, ismi dahi İspanyolcada ‘ağlayan’ anlamına gelen llorar‘dan gelen kent, ABD Ulusal İklimsel Veri Merkezi tarafından dünyanın en nemli bölgesi ilan edilmiş durumda. Buna rağmen sağlıklı bir içme suyu kaynağının olmaması, kent sakinlerinin karşısında ironik bir şaka gibi duran en önemli problemlerden birisi.

Bu ‘yağmurlu havada susuz kalma’ konusunda kent halkına destek vermek isteyen Coca-Cola oldukça ilginç bir sosyal sorumluluk kampanyası yürütüyor. Kent halkından yağmur sularını evlerinin bahçelerine, çocuklarının oyun alanlarına ve hatta sokaklara gelişigüzel yerleştirdikleri şişelerle toplamalarını isteyen marka, bu şişe sularını kampanya için düzenlenen özel etkinlikler ve oluşturulan mikrosite üzerinden satışa sunarak bağış topluyor.

Hazırlanan tanıtım videosunda kampanya sayesinde şu ana kadar bir su arıtma tesisinin inşaatının tamamlandığı ve 10 binin üzerinde Lloro sakinin hayatlarında ilk kez temiz içme suyuna kavuştuğu belirtiliyor. Ayrıca, artıma tesisi ile birlikte kirli sularla yayılan amebiyazis gibi hastalıkların görülme frekansında anlamlı düşüşlerin gözlemlendiği ifade ediliyor.

Kaynak: Adeevee

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.