MediaCat

Coca-Cola’da 2 numara da bir Türk

Ahmet Bozer, Coca-Cola’nın iki numarası oldu.

Coca-Cola’da 2 numara da bir Türk

Coca-Cola’da CEO Muhtar Kent’in potansiyel halefi olarak görülen Steve Cahillane’in şirketten ayrılmasıyla birlikte Ahmet Bozer şirketin Muhtar Kent’ten sonra iki numaralı ismi oldu.

Bozer, Coca-Cola’da Kuzey ve Güney Amerika dışında tüm dünyadan sorumlu başkan olarak görev yapıyordu. Steve Cahillane ise Latin Amerika ve Kuzey Amerika bölgelerinden sorumluydu. Cahillane’in ayrılığını getiren şey markanın Kuzey ve Güney Amerika gelirlerinde 2013’ün ilk 9 ayında gözlemlenen düşüş oldu.

Coca-Cola’dan yapılan açıklamada Cahillane için “Diğer iş fırsatlarını değerlendirmek için şirketten ayrıldı” ifadesi kullanıldı.

Hürriyet’in haberinde Coca-Cola’yı yakından takip eden uzmanların Steve Cahillane ile Ahmet Bozer’in Muhtar Kent’ten sonra CEO koltuğunu doldurmak için iki önemli aday olarak görüldüğünü ve Cahillane’nin ayrılması ile Ahmet Bozer’in haleflik yarışında tek kaldığını belirtiyor.

Coca-Cola’da 23 yıl

1960 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Ahmet Bozer TED Ankara Koleji ve ODTÜ İşletmecilik Bölümü’nden mezun oldu. 1983 yılında ise Georgia State Üniversitesi’nde ‘Master of Businness Information Systems’ programını bitirdi. Çalışma hayatına bilgi sistemleri üzerinde müşavir ve öğretim üyeliği ile başlayan Bozer, kısa süre içinde Atlanta’da Coopers and Lybrand şirketinde Kıdemli Denetçi olarak atandı.

1990’da Coca-Cola Company’nin Atlanta’daki merkezinde Finansal Kontrol Müdürü olarak göreve başlayan Bozer, 2008’den bu yana 93 ülkenin bağlı olduğu Coca-Cola Avrasya ve Afrika Grubu Başkanı olarak görev yapıyor.

Kaynak: Hürriyet

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.