Coca Cola mutlu olmanın yolunu bulacak

Yeni bir pazarlama stratejisi içine giren Coca Cola, insanları neyin mutlu ettiğini araştıracak. Şirket önceden belirlemiş olduğu finalistler üzerinden...

23.10.2009 - 00:00 | MediaCat

Yeni bir pazarlama stratejisi içine giren Coca Cola, insanları neyin mutlu ettiğini araştıracak. Şirket önceden belirlemiş olduğu finalistler üzerinden seçeceği 3 mutluluk elçisi aracılığıyla yeni bir sosyal medya kampanyasına imza atacak.

“Expedition 206” adı verilen yeni sosyal medya projesi ile şirket internet üzerinden yapılacak bir oylama ile belirlenecek 3 kişilik ekibi Coca-Cola’nın satışta olduğu 206 ülkeyi kapsayan bir yıl sürecek bir maceraya gönderecek. Ekip, insanları neyin mutlu ettiğini araştıracak ve buldukları sonuçları sosyal medya aracılığı ile tüm dünyaya ulaştıracak.

Cannes’da siber kategorisinde büyük ödülün sahibi olan ‘Tourism Queensland’s ‘Best Job In The World’ kampanyasının ayak izlerini taşıyan kampanya için şimdi Coca Cola, finalistlerin arasından şanslı 3 kişinin belirlenmesini bekliyor.

Kazanan 3 kişinin yolucuğu,  1 Ocak 2010 tarihinde Madrid’te başlayacak ve 31 Aralık 2010 tarihinde Atlanta’da bulunan Coca Cola müzesinde son bulacak. www.expedition206.com sayfasından yapılacak oylama 6 Kasım’da sonlanacak. 

Bu arada sosyal medya aracılığı ile ekibi yönlendirmek mümkün. Ekibe, gidecekleri yerlerde nereye gitmeleri ve ne zaman ne yapmaları konusunda öneri geçmek mümkün.

Coca Cola sosyal medya ve dijital iletişim direktörü Adam Brown, konuya ilişkin yaptığı açıklamada yeni projenin sosyal medyada eglenceli hikayelerin paylaşılması üzerine olduğunu ve bu üç kişinin seyahatleri sırasında tanışacakları insanlarla yaşayacakları kişilerden edindikleri hikayelerin paylaşılması üzerine olduğunu kaydetti.

Kaynak: brandrepublic.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.