Coca-Cola marka stratejisini yeniledi

"Taste the Feeling" kampanyası görücüye çıktı.

19.01.2016 - 13:35 | Arzu Nilay Kocasu

Coca-Cola marka stratejisini yeniledi

Yedi yıldır “mutluluğa kapak açan” Coca-Cola, marka stratejisini ve sloganını yenileyerek, tüm alt markalarını bir araya getiren yeni bir küresel kampanya hazırladı.

Yeni küresel CMO’su Marcos de Quinto önderliğinde gerçekleşen “tek marka” stratejisinin sonucunda ortaya çıkan “Taste the Feeling” kampanyasının detaylarını bugün Paris’te gerçekleştirdiği bir oturumla açıklayan Coca-Cola yeni yaklaşımını açıkhava, televizyon ve dijital platformlar için hazırladığı bir dizi reklamla duyurmaya başladı.

Tamamı 2016 yılına yayılacak “Taste the Feeling” kampanyasının temellerini atmak için geçtiğimiz Mart ayında farklı ülkelerdeki ajanslarını bir araya toplayan markanın yeni stratejisi kapsamında Mercado-McCann (Arjantin), Santo (Buenos Aires), Sra. Rushmore (Madrid) ve Oglivy & Mather (New York) kampanyanın ilk 10 televizyon, dijital, basılı ve shopper reklam materyallerini hazırladı. Kampanya geliştikçe dörtlüye altı yeni ajans daha eklenecek.

Coca-Cola, televizyon reklamlarından altı tanesini bugün YouTube’ta bir playlist ile görücüye çıkardı.

Televizyon reklamlarına ek olarak Conrad Sewell’in Coca-Cola’nın yeni kampanyasına soundtrack teşkil etmesi amacıyla hazırladığı yeni şarkı da yayında.

Kampanyanın dijital ve açıkhava ayaklarında olup biteni görmek için; Avicii tarafından hazırlanan interaktif uygulama GIF the Feeling’e buradan, açıkhava ilanlarınaysa şuradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Coca-Cola Company

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.