Coca-Cola kenevir içeren içecek hazırlığında

Coca-Cola'nın, tıbbi kenevir üreticisi Aurora Cannabis Inc. ile görüşme halinde olduğu belirtiliyor.

17.09.2018 - 17:51 | Sencer Uçar

Coca-Cola kenevir içeren içecek hazırlığında

Gizli formülünde koka yaprağı kullanmaya 1903 yılında veda eden Coca-Cola, bir asırdan uzun bir süre sonra rotasını başka bir bitkiye, kenevire çevirebilir: BNN Bloomberg’in çeşitli kaynaklara dayandırdığı habere göre, Coca-Cola kenevir içeren içecek konusunda Kanadalı tıbbi kenevir üreticisi Aurora Cannabis Inc. ile görüşme halinde.

BNN Bloomberg’in haberine göre, Coca-Cola ve Aurora Cannabis Inc. arasındaki “ciddi” görüşmeler, CBD içeren içecekleri kapsıyor. Yani, üretilmesi gündemde olan bu içecekler tüketici tarafından içildiğinde “kafa yapmayacak” zira kenevir bitkisinde doğal olarak bulunan CBD (kannabidiol); başta Kanada ve ABD’nin bazı eyaletleri olmak üzere az sayıdaki ülkede tıbbi amaçlarla, enflamasyon ve ağrıların tedavisinde kullanılıyor. CBD’nin, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu birçok ülkede tıbbi ya da diğer amaçlarla kullanılması ise suç teşkil ediyor.

Kaynak: The Fast Company

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.