Coca-Cola, İstanbul’dan 90 ülkeyi yönetecek

Coca-Cola’nın, Avrasya ve Afrika Grup Başkanlıkları Ahmet Bozer’in yönetimi altında birleştirildi...

09.06.2008 - 10:04 | MediaCat

Coca-Cola’nın, Avrasya ve Afrika Grup Başkanlıkları Ahmet Bozer’in yönetimi altında birleştirildi. Avrasya ve Afrika faaliyetleri İstanbul’dan yönetilecek.

Coca-Cola’dan yapılan açıklamada, halen Avrasya Grup Başkanı olan Ahmet Bozer’in, sorumluluk alanına Afrika da eklendi ve Coca-Cola sistemi içindeki en geniş coğrafyaya sahip olan bölgede Grup Başkanı olarak Bozer atandı. Avrasya ve Afrika Grubu bünyesinde Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Orta Asya, Pakistan ve tüm Afrika kıtası dahil olmak üzere 90 ülke bulunuyor.

1 Temmuz’da Coca-Cola’nın CEO’luk görevini devralacak Muhtar Kent, konuya ilişkin, “Ahmet Bozer’in Afrika Grubunda sağlanan başarılı sonuçları daha da ileriye götüreceğinden hiç kuşkum yoktur. Bu karar, kariyeri boyunca çok başarılı sonuçlar elde eden Ahmet Bozer’in liderlik yeteneklerine olan güvenimizin göstergesidir” değerlendirmesini yaptı.

Coca-Cola şirketine 1990 yılında Atlanta’da finans departmanında başlayan Ahmet Bozer, 1992 yılında Coca-Cola Türkiye’ye Finans Müdürü olarak atandı. 1994 yılında Coca-Cola Şişeleme Operasyonları Finans Direktörlüğü, 1998 yılında Türkiye Coca-Cola Şişeleyicileri Grubu Murahhas Azası görevine yükseldi.

2000 yılının başında 9 ülkeden oluşan Coca-Cola Avrasya Bölüm Başkanlığına atanan Bozer’in sorumlu olduğu bölge genişletildi. 2001 yılında Orta Doğu bölgesi ile birlikte Pakistan, 2005 yılında Adriyatik ve Balkanlar ve 2006 yılında Rusya, Ukrayna, Belarus, İsrail ve Filistin faaliyetlerinin yönetimini de üstlenen Bozer’in sorumluluk alanı, 2007 yılında Hindistan’ın da katılmasıyla Coca-Cola sistemi içinde bir üst basamak olan “grup” seviyesine yükseltildi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.