CNN kendi ağını genişletti

ABD’li ünlü haber kanalı CNN, yine aynı ülkenin haber ajansı Associated Press’den (AP) haber almayı bıraktığını açıkladı.

23.06.2010 - 00:00 | MediaCat

ABD’li ünlü haber kanalı CNN, yine aynı ülkenin haber ajansı Associated Press’den (AP) haber almayı bıraktığını açıkladı. Haber kanalı, kendi haber toplama operasyonlarını genişletmesi nedeniyle bu kararı verdiğini bildirdi. CNN Worldwide Başkanı Jim Walton, “AP malzemesi ve hizmetlerini daha fazla kullanmayacağız” dedi. Dünden başlayarak CNN’in haber ağının, haber içeriği ve hizmetlerinde ilk kaynak olarak kullanılacağını ifade eden Walton, “Sunduğumuz içerik özel, zorlayıcı ve bunu söylemekten gurur duyuyorum ‘kendimizin’ olacak” dedi. 

AP sözcüsü Paul Colford ise, New York merkezli ve 1.500 günlük gazetenin sahibi olduğu bir kooperatiften oluşan haber ajansının CNN’le anlaşmaya varamadığını söyledi. Colford, CNN izleyicilerinin daha fazla AP kaynaklı haberleri ve dünya raporlarına erişemeyeceğini belirtti. 

hurriyet.com.tr
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.