Çin sporsorlukta birinci

Çin, Güney Afrika’da düzenlenen Dünya Kupası’nda temsil edilen ülkeler arasında yer almasa da sponsorlukta birinciliği kimseye bırakmadı...

28.06.2010 - 00:00 | MediaCat

Çin, Güney Afrika’da düzenlenen Dünya Kupası’nda temsil edilen ülkeler arasında yer almasa da sponsorlukta birinciliği kimseye bırakmadı. Çin devleti kendine bağlı şirketleri ile ilk kez bir Dünya Kupası’nın sponsor firmaları arasında birinci ligde yer almayı başardı. Visa, McDonalds ve Coca-Cola gibi küresel devlerle anılan etkinlikte, Çinli markaların yer alması ise hızla büyüyen ekonomisi düşünüldüğünde süpriz olarak yorumlanmıyor. Dünya Kupası sponsorları arasında yer alan ilk Çinli kuruluş Yingli yöneticileri markanın ismini küresel bir arenada duyurarak dünya çapında bir marka olduklarını vurgulamak istediklerini söylüyorlar. Yeşil enerji sistemleri üreten Yingli’nin dünya kupasının sponsorları arasında yer almasının genişleyen endüstrisiyle çevrecilerin tepkisini çeken Çin devletinin imajına da katkı sağladığı belirtiliyor. Yingli yetkilileri dünya kupası için hazırladıkları sponsorluk bütçesini açıklamaktan kaçınsalarda firmanın toplamda 43.5 milyar dolarlık reklam hakkına sahip olan markalar arasında yer aldığı biliniyor.

hurriyet.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.