CHP reklamına şaşırtıcı iddia

CHP’nin, Haziran ayında yapılacak genel seçimler çerçevesinde başlattığı reklam kampanyasında, izinsiz fotoğraf kullanıldığı iddia edildi.

11.04.2011 - 00:00 | MediaCat

CHP’nin, Haziran ayında yapılacak genel seçimler çerçevesinde başlattığı reklam kampanyasında, izinsiz fotoğraf kullanıldığı iddia edildi.

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) ”Yaşayan İnsan Hazinesi” olarak gösterdiği Denizlili halk sanatçısı Hayri Dev, CHP’nin seçim için hazırladığı reklam filminde fotoğraflarının izinsiz kullanıldığını iddia etti.

Dev, CHP’nin seçim çalışmaları kapsamında hazırlanan ve ulusal ve yerel televizyon kanallarında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sesiyle yayınlanan tanıtım filminde, kasketiyle çekilmiş  fotoğrafının yer almasına tepki gösterdi.

Fotoğrafının kullanılması için kendisinden izin alınmadığını iddia eden Dev, ”Bana ne soran oldu ne de görüşen. Ben böyle bir şeyi istemedim ve istemem de. Yanlış yapmışlar” dedi.

Dev’in oğlu ise, ”babasının fotoğrafının izinsiz olarak kullanılmasını ahlaki bulmadıklarını” dile getirerek, ”Hiçbirimizin haberi bile yok. Zaten kullanmak için izin almak istenseydi bile siyasi bir reklam olduğu için yer almak istemezdik. Yapılan zaten ahlaki açıdan yanlış. Hukuksal olarak da yanlış. Hakkımızı yasal yollarla arayacağız” şeklinde konuştu.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.