MediaCat

Chevrolet’nin satış lokomotifi başkent Ankara oldu

Markanın Türkiye’deki pazar payı yüzde 4.5’larda seyrederken, Ankara’da ise bu rakam yüzde 8’e çıkıyor.

Chevrolet’nin satış lokomotifi başkent Ankara oldu

Son 4 yıldır Türkiye’de pazar payını düzenli olarak artıran Chevrolet’nin tüm modellerde ve en gözde modeli Camaro satışlarında İstanbul birinci sırada, Ankara ikinci sırada yer alıyor. Chevrolet Türkiye Genel Müdürü Tolga Atmaca, pazar paylarını 4 yıldır düzenli olarak artırdıklarını ifade etti.  

Atmaca, 2012 yılında Türkiye pazarının geçen yıla oranla yüzde 15’e yakın daraldığını ancak Chevrolet’nin pazar payını 0.5 artırdıklarını söyledi.

Chevrolet’nin üç tane lokomotif modeli olduğunu ve bu modellerin satışında dünya genelinde ilk sıralarda olduklarını ifade eden Atmaca, “Şu anda üç tane lokomotif modelimiz var. Öncelikle yeni Aveo Türkiye’de çok sevildi. Yeni Aveo satışında dünyada 7. sıraya geldik. İkinci lokomotifimiz Yeni Captiva. Yeni Captiva’nın gelmesiyle ilgi arttı, segmentte liderliğe oynuyor. Yine yılların Cruze’u şu anda lokomotifimiz olarak devam ediyor” diye konuştu.

Ankara’nın İstanbul’un ardından en çok araç sattıkları şehir olduğunu vurgulayan Atmaca, Ankara’da üç bayileri olduğunu belirtti. Markanın Türkiye’deki pazar payının yüzde 4.5’larda seyrettiğini, Ankara’da ise bu rakamın yüzde 8’e çıktığını ifade etti.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.