Chavez Twitter’da hesap açtı

Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez de Twitter'da hesap açtı. Cabello, Chavez'in Twitter'da takipçi rekoru kıracağını da savundu...

28.04.2010 - 00:00 | MediaCat

Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez de Twitter’da hesap açtı. Cabello, Chavez’in Twitter’da takipçi rekoru kıracağını da savundu.

İletişim kurumu başkanı ve Chavez’in yardımcısı Diosdado Cabello, yaptığı açıklamada, ”Yoldaşlar, @chavezcandanga hesabı rezerv edilmiş olup, Komutanımızın (Chavez’in) mesajları burada olacaktır” dedi.

Chavez henüz Twitter’daki ‘chavezcandanga’ hesabından sadece bir cümle yazmış olsa da, bugün sabah itibarıyla twitter.com adresinde kendisini takip edenlerin sayısı 30 bine yaklaştı.

Chavez İspanyolca yazdığı ilk mesajında şunları yazdı:

"Selam n’aber? Görünen o ki bu gece Brezilya’ya gidiyorum. Ve Venezuela için çalışmaktan çok memnunum. Zafer bizimdir!"

GÖZÜNÜZÜ AÇIK TUTUN, GECE DE MESAJ YOLLAYABİLİRİM
Kabine toplantısı sırasında bu konuya da değinen Chavez, ”takipçilerinin gözünüzü açık tutmasını, geceyarısından sonra mesaj gönderebileceğini” söyledi.

Chavez’in hesabındaki ”candanga” ifadesi bazı ülkelerde ‘iblis’ yerine kullanılsa da, Venezuela’da ”inatçı, isyankar, başbelası” gibi anlamları bulunuyor.

Venezuela, geçen yıl 100 bin civarındaki kullanıcı sayısının bu yıl 200 bini aşması nedeniyle Twitter’ın en hızlı yayıldığı ülkeler arasında gösteriliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.