Cep telefonu ekranından reklam etkisi

ABD’de Arbitron ve Telephia adında iki araştırma

06.04.2007 - 17:50 | MediaCat

ABD’de Arbitron ve Telephia adında iki araştırma şirketinin yaptığı anlaşmaya göre, cep telefonu kullanan insanların %49’unun telefonlarını, görüşme yapmanın dışında mesaj ve müzik için kullanıyor. Yapılan araştırmada sadece 16 cep telefonu kullanıcısının radyo özelliğininden yararlandığı ortaya konuldu.

Bunlardan iki ya da üç tanesinin de cep telefonu dışında müzik dinlemek için iPod ya da başka bir mp3 çalar kullandıkları belirtildi.

Araştırma sonucunda, cep telefonunda bulunan radyo özelliğini en çok 25-44 yaş arasında erkeklerin kullandıkları anlaşıldı. (Afrika, Amerika ve Asya’da eşit oranda) Araştırmayla bir diğer sonuç da, cep telefonundan radyo dinleyenlerin bu özelliği yolda değil daha çok evdeyken kullandıkları oldu. Cep telefonu evde, üçüncü bir ekran olarak bir eğlence platformu olarak görülüyor. Bu durumda telefon ekranlarından yapılan reklamlar bu kişiler için içerikten daha çok önem kazanıyor.

Harris İnteraktif tarafından yapılan bir diğer araştırma, katılanların %90’ının cep telefonlarından yapılan reklamların fikirlerini değiştirmediğini ve ilgilerini çekmediğini göstermektedir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.