Cengiz Semercioğlu: Cem Yılmaz milyon dolar aldı ama reklamda oynamıyor

Hürriyet gazetesi televizyon yazarı Cengiz Semercioğlu bugünkü 'Milyon dolar aldı ama reklamda oynamıyor' başlıklı köşe yazısında “Telekom, reklamında oynasın diye Cem Yılmaz’a milyon dolarlar döktü ama Cem Yılmaz reklamlarda gözükmüyor bile” dedi.

17.07.2007 - 10:07 | MediaCat

Hürriyet gazetesi televizyon yazarı Cengiz Semercioğlu bugünkü ‘Milyon dolar aldı ama reklamda oynamıyor’ başlıklı köşe yazısında “Telekom, reklamında oynasın diye Cem Yılmaz’a milyon dolarlar döktü ama Cem Yılmaz reklamlarda gözükmüyor bile” dedi.

Semercioğlu, Cem Yılmaz’ın Telekom’a çektiği son reklam filmi için “Dünya reklam tarihinde bir örneği daha var mıdır bilmiyorum, firma reklamında oynaması için bir ünlüye milyon dolarlar döküyor ama o ünlü reklamda tek kare gözükmüyor.” dedi.

Semercioğlu’nun yazısının devamı şöyle: “Telekom’un ilk reklamlarında sahnede kısa şovlar yapan Cem Yılmaz son iki reklam filminde tek kare bile gözükmedi. Bir tanesinde babası tek başına oynadı. Hatta Cem Yılmaz bu reklamda şirketin “Tatlıya bağlayalım” sloganını bile, babasına “Tahtaya bağlayalım” diye yazdırarak deforme etti. Bu da yetmedi son reklamda bir adım daha ileri gitti Cem Yılmaz. Kendi yine görünmediği gibi bu kez babasıyla birlikte abisi ve dayısını da sahneye çıkardı. Cem Yılmaz’ın seyirci üzerinde yarattığı etki gücünün en somut örneğidir bu. Büyük bir pazarlama başarısıdır…

Telekom, reklamında oynasın diye Cem Yılmaz’a milyon dolarlar döktü ama Cem Yılmaz reklamlarda gözükmüyor bile. Kendi yerine markayla hiçbir ilgisi olmayan babasını, dayısını, abisini oynatıyor filmde. Ama diğer taraftan hepimiz biliyoruz ki Cem Yılmaz’ın reklam filmidir o…

Bu özelliğiyle iyi cerrahlara benzetiyorum ben Cem Yılmaz’ı. Bazı kendini bilmezler, “Adam 15 dakika ameliyata giriyor, milyarları götürüyor” diye tanımlar cerrahları. Ama bilmezler ki, ameliyata girip o en önemli neşteri atmanın arkasında müthiş bir birikim yatmaktadır. Cem Yılmaz da bu müthiş cerrahlar gibi işte. Tek bir dokunuşu yetiyor, sonra görünmese bile oluyor. Bu yüzden Cem Yılmaz’ın görünmediği Telekom reklamlarını, Cem Yılmaz’ın en yaratıcı reklam filmleri olarak görüyorum ben.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.