Cem Batu REDANDGREY’e ortak oldu

Batu, ortaklığın yanı sıra, Peak Group bünyesindeki tüm ajanslara CCO olarak atandı.

11.06.2020 - 16:06 | MediaCat

Reklam sektöründe 15 yılı aşkın bir tecrübesi bulunan Cem Batu, REDANDGREY’e ortak oldu. Ortaklığın yanı sıra REDANDGREY de dahil olmak üzere Peak Group bünyesinde yer alan farklı disiplinlerdeki tüm ajanslara CCO (Chief Creative Officer) olarak atanan Batu; kreatif çalışma, yaklaşım ve süreçlerin sorumluluğunu üstlenmenin yanı sıra ajansın Türkiye’den çıkan ilk global ajans network’ü olma vizyonu doğrultusunda yönetim kurulunda da yer alacak.

REDANDGREY Ajans Başkanı Furkan Reis, Cem Batu’nun ekibe katılması hakkında şu yorumda bulundu:

“REDANDGREY’in kreatif ve analitik dünyayı birleştirme hedefini, Cem Batu ile birlikte yepyeni bir seviyeye taşıyoruz. Kreatif, entegre/bütünleşik iletişim, strateji ve teknoloji alanlarında tam hizmet ajansı olarak hizmet verirken performans pazarlaması, medya satınalma, arama motoru optimizasyonu, veri analitiği ve dönüşüm optimizasyonu hizmetleri veren Sempeak ile beraber oluşturduğumuz Peak Grup şirketlerini de Cem Batu’nun kreatif liderliği altında birleştiriyoruz. Amacımız; makine zekâsı ile yaratıcılığı efektif şekilde entegre ederek markaları tüketicileriyle doğru zamanda, doğru ekranda/platformda, doğru içerikle; anlamlı ve aksiyon alınabilir şekilde buluşturmak. Bizi çok heyecanlandıran bu yaklaşıma kısaca ‘engineered creativity’ diyoruz. Yaklaşımımızın tüm DNA’mıza işlemesi için de logomuzdan marka kimliğimize, iş yapış süreçlerimizden kullandığımız araçlara kadar her şeyi yeniledik.

“Kişisel olarak ise; yaptığım işi bir üst noktaya taşımak için hem kreatif dünyayı ve markalaşma yolculuğunu çok iyi bilen, hem de aklını mühendis gibi çalıştırabilen bir yol arkadaşına ihtiyacım olduğunu hissediyordum. Cem’in tecrübesi ve farklı bakış açısı beni hep etkilerdi. ‘Neden olmasın?’ dedim ve birlikte neler yapabileceğimiz konusunda onu ikna etmeye karar verdim. Şu an aynı vizyona aynı noktadan bakabildiğimiz için çok mutluyum. Kuluçka zamanımızda, Amerika’da; ne yaparız, nasıl ederiz, neleri değiştirip neleri yenileyebiliriz diye nice uykusuz gecelerimiz oldu. Sonunda bu noktada ve birlikte olmak harika, gerçekten çok heyecanlıyız.”

Cem Batu ise REDANDGREY ile birlikteliğini şu sözlerle değerlendirdi:

“Her şey çok güzel olacak! Mevcut ve potansiyel müşterilerimizle birlikte, ‘engineered creativity’ vizyonumuzun yaratıcı ve geri dönüşü yüksek işlere dönüştüğünü görmek için sabırsızlanıyorum. İş ki, Furkan’la planladığımız gibi bu başarıları tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte elimizden gelenin en iyisini ortaya koyarak birçok farklı ülkeye de taşıyabilelim. Neden olmasın?”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.