Çek selfie’ni öde hesabını

MasterCard'ın selfie sistemi oyun alanını genişletiyor.

24.02.2016 - 13:29 | Sultan Öncü Arslanoğlu

Çek selfie'ni öde hesabını

İş kredi kartıyla ödeme yapmaya geldiğinde, şifre girmek çoğu zaman zorlu bir mücadeleye dönüşebiliyor. Öte yandan, şifreli işlemler online dolandırıcılığa da davetiye çıkarıyor. MasterCard,tüm bunları dikkate alarak geliştirip geçtiğimiz yılın son aylarında duyurduğu “selfie’li ödeme” teknolojisinin oyun alanını genişletiyor.

Hollanda ve ABD’de test sürüşü yapılan teknoloji, yaza doğru İngiltere’yle birlikte 14 ülkede hizmete sunulacak. Parmak izi teknolojisini kullanan MasterCard Kimlik Kontrol Sistemi, genellikle cep telefonu ödemelerini doğrulamak için kullanılan pin kodları, şifreler ve doğrulama kodlarını rafa kaldırarak, kullanıcının kimliğini doğrulamak için artık onun yüzünü haritalıyor.

İşleme öncelikle şipşak selfie’nizi çeken özel bir MasterCard uygulamasını indirerek başlıyorsunuz. Ardından MasterCard servislerinde saklanması için yüzünüzün dijital haritası çıkarılıyor ve satın alma işlemini şifre girmek yerine kameraya bakarak tamamlıyorsunuz. Uygulama, ödeme yapanın siz olduğunuzdan emin olmak istediği için de fotoğraf gösterilerek işlem yapılmasına izin vermiyor.

Gelecek aylarda, MasterCard Kimlik Denetimi, online mağaza üzerinden ödeme yapıldığı zaman işlemi SecureCode sistemiyle tamamlayacak. Görünen o ki; bundan sonra şifrenizin birinci, üçüncü veya yedinci karakterini hatırlamak zorunda kalmayacaksınız.

Kaynak: Engadget

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.