MediaCat

Castrol’e yeni pazarlama direktörü

Castrol Ortadoğu, Türkiye ve Afrika Pazarlama Direktörü olarak görev alacak isim belli oldu.

Castrol Ortadoğu, Türkiye ve Afrika (META) Pazarlama Direktörlüğüne bp ve Castrol’de birçok ulusal ve uluslararası görevde bulunan Onur Dede atandı. Dede; Ortadoğu, Türkiye ve Afrika yönetim ekibinin yanı sıra Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya pazarlama liderlik ekibinde de yer alacak.

Kariyerine 2003 yılında bp’de başlayan Onur Dede, teknik belgeleme koordinatörü ve teknik destek uzmanı olarak görev aldı. İki yıl saha mühendisliği görevinde bulunduktan sonra ilk yöneticilik deneyimini 2007-2008 yıllarında İç ve Doğu Anadolu Bölgesi Satış Yöneticisi olarak edindi. Ardından teknik destek yöneticisi olan Dede, bu dönemde aynı zamanda Castrol Türkiye’yi teknik uzman olarak sektörel etkinliklerde temsil etmeye başladı.

2011’de ticari araç yağları pazarlama yöneticisi görevine atanan Onur Dede, bu görevinde B2C, B2B ve B2B2C alanlarında Türkiye’deki pazarlama çalışmalarını yönetti. Ardından 2015 yılında Castrol Ticari Araç Yağları Global Marka Yöneticisi olarak ilk global görevine atanarak Castrol ticari araç yağlarını dünya genelinde tüm kanallarda ve ülkelerde global marka stratejisi doğrultusunda yönetti.

2017 yılına kadar sürdürdüğü global marka yöneticiliği görevinden sonra Castrol TUCA Pazarlama Yöneticisi olan Dede, 2021 yılına kadar şirket stratejisi doğrultusunda tüm pazarlama programlarını etkin bir şekilde uygulayacak şekilde pazarlama ekibine liderlik etti. 2021 yılında Castrol EMEA Marka ve İletişim Yöneticisi olarak çalışmaya başladı ve bu görevinde otomobil, motosiklet ve ticari araç yağlarının Avrupa’daki marka pazarlama planlarını geliştirdi.

Onur Dede, Castrol Ortadoğu, Türkiye ve Afrika Pazarlama Direktörlüğü görevini Castrol TUCA Genel Müdürü olarak atanan Nilay Tatlısöz’den devraldı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.