Casper pazar lideri oldu

Casper masaüstü bilgisayarda 44 bin 261 adet satış rakamıyla yüzde 15,1‘lik pazar payına sahip oldu...

08.05.2009 - 10:32 | MediaCat

2009 yılının ilk 3 ayının bilgisayar satışlarının açıklandığı IDC verilerine göre bilgisayar sektöründe yüzde 25 oranında küçülme yaşanırken, ürün ve reklam yatırımına devam eden Casper, masaüstü ve dizüstü bilgisayar satışları toplamında yüzde 15 büyüyerek pazar lideri oldu. Rapora göre, 2009 yılının ilk çeyreğinde Türkiye pazarında 600 bin adet bilgisayar satışının 83 bin 280’i Casper tarafından gerçekleştirildi. Casper ayrıca, notebook pazarındaki yüzde 29’luk düşüşe rağmen, yüzde 95’lik bir büyüme gösterdi.

Casper masaüstü bilgisayarda 44 bin 261 adet satış rakamıyla yüzde 15,1‘lik pazar payına sahip oldu. Dizüstü bilgisayarda ise 39 bin 019 satış adeti ile pazar payını yüzde 12,7’ye çıkaran Casper, bir önceki yılın aynı dönemine göre notebook’ta yüzde 95’lik rekor bir büyüme gösterdi. Böylelikle 2008’de yüzde 10 olan Casper pazar payı 2009 ilk 3 ayında yüzde 14’e yükseldi.

Intel, GFK perakende araştırmasına göre Casper’ın Ocak ve Şubat aylarında hem masaüstü hem dizüstü bilgisayar kategorilerinde pazar lideri olmasını ödüle layık gördü. Bu yıl Prag’da düzenlenen ve EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi) bölgesinde faaliyet gösteren 600 PC üreticisinin katıldığı Intel Solutions Summit toplantısında Casper’a bu alandaki başarısı nedeniyle ödül verildi. Ödülü Intel EMEA Kanal Müdürü Maurits Tichelman’ın elinden alan Casper Pazarlama Direktörü Feray Karaman ise “Casper olarak bugüne kadar yaptığımız bütün yatırımlar sonucu bu ödülü almak, hem Türkiye hem de Casper için onur verici. 2009 yılını da lider olarak bitirmek en büyük hedefimiz” dedi.

HEDEFİMİZ 2009’U LİDER BİTİRMEK

Ekonomik kriz nedeniyle dünyada olduğu gibi Türkiye pazarında da daralma yaşandığını söyleyen Casper CEO’su Charlotte A. Lamprecht, 2009’un ilk çeyrek satış rakamları ve pazardaki küçülmeye dikkat çekti. Lamprecht, Casper olarak bu dönemi büyüme ve pazar liderliği ile kapattıklarını belirterek, “2009 ilk 3 ayında masaüstü bilgisayarda yüzde 15,1’lik pazar payı ve toplam pazarda ise yüzde 14 pazar payı ile lider durumdayız.” dedi. Charlotte A. Lamprecht 2009 yılı satış hedeflerinin 200 bin adet desktop, 150 bin adet notebook olduğunu ve yılı lider olarak bitirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Charlotte A. Lamprecht, Türkiye genelinde sahip oldukları güçlü satış kanalıyla tüketicilerin beklentilerini yakından takip ettiklerini ve en yeni teknolojiyi dünya ile aynı anda kullanıcıların beğenisine sunduklarını kaydederek, “2013 yılında ulaşmayı hedeflediğimiz 1 milyon adet bilgisayar satışına doğru istikrarlı bir şekilde ilerliyoruz. Her yıl olduğu gibi 2009’da da masaüstü ve dizüstü bilgisayar alanında, yeni ürünlerimizi pazara sunmaya ve en son teknolojileri dünya ile aynı anda tüketicilere ulaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

Casper, 2008 yılı sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanan AC Nielsen Markalar Araştırması’nda geçen yıl ki yüzde 26,3 olan bilinirlik oranını yüzde 29,2 ye çıkararak 7’nci kez en bilinen bilgisayar markası olarak açık ara ile lider çıkmıştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.