MediaCat

Carrefoursa Yönetim Kurulu’nda istifa

CarrefourSA Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer ve üç yönetim kurulu üyesi Carrefoursa Yönetim Kurulu’ndaki görevlerinden istifa etti. Dinçer’in Sabancı’daki Perakende ve Sigorta Grup Başkanlığı görevi ise devam ediyor.

Carrefoursa Yönetim Kurulu’nda istifa

CarrefourSA Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 2004 yılından bu yana yürüten Haluk Dinçer, Yönetim Kurulu Üyeleri Faruk Bilen, Mehmet Tevfik Nane ve Zeynel Korhan Bilek, CarrefourSA Yönetim Kurulu’ndaki görevlerinden istifa etti.

Haluk Dinçer istifasına ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “Sabancı olarak CarrefourSA’da yüzde 38.8 hisseyle azınlık durumdayız.  Çoğunluğa sahip Carrefour’dan gerekli destek ve katkıyı göremediğimizden faydalı olamayacağımızı anladık ve arkadaşlarımızla istifa kararı aldık” dedi.

Carrefour Türkiye’den çıkacak mı?
Fransız perakende devi Carrefour’un Türkiye’den çıkacağına yönelik haberler son günlerde sıkça dile getiriliyor. Carrefour’un istifa eden global CEO’su Larse Oloffson’un yerine gelen yeni CEO’su Georges Plassat, geçtiğimiz ay içerisinde yaptığı açıklamada Türkiye’deki operasyonlarını devam ettirmelerinin belirsiz olduğunu söylemiş ve bu sözler çıkış sinyali olarak algılanmıştı.

Sabancı Grubu ise bu konuda kendilerine ulaşmış ya da alınmış bir karar olmadığını açıklamıştı.

Öte yandan Carrefour, geçtiğimiz ay Yunanistan’daki operasyonunu da yerel ortağı Marinopoulos’a devretmiş ve ülkeden ayrılmıştı.

(Kaynak: Hürriyet)

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.