MediaCat

Cannes’ın yıldızı HP

HP, Cannes Film Festivali süresince hem çeşitli etkinlikleri hem de yeni ürünleriyle göz doldurdu. Dijital eğlence vizyonu doğrultusunda geliştirdiği teknolojileri festival katılımcılarıyla paylaşan HP, 3 yıldır Dijital Eğlence ve Grafik Sanatları resmi sponsoru olarak Cannes’da boy gösteriyor.

Cannes’ın yıldızı HP

HP, Cannes Film Festivali süresince hem çeşitli etkinlikleri hem de yeni ürünleriyle göz doldurdu. Dijital eğlence vizyonu doğrultusunda geliştirdiği teknolojileri festival katılımcılarıyla paylaşan HP, 3 yıldır Dijital Eğlence ve Grafik Sanatları resmi sponsoru olarak Cannes’da boy gösteriyor.

HP, Cannes Film Festivali’nin ana sponsorlarından biri olarak, film festivalinin 60. yılını, Palais des Festivals’in kırmızı halısının üzerine asılan 500 metrekarelik fotoğraflı afişlerle kutladı. Merkez tren istasyonu da HP Scitex teknolojileri kullanılarak basılan ultra geniş formatlı fotoğraflarla dekore edildi.

Palais des Festivals’deki ve tren istasyonlarındaki görsellerin yanı sıra, HP, film festivalinin tarihini anlatan siyah-beyaz ve renkli fotoğraflarla bir de sergi açtı. Seçilen yetmiş fotoğraf, HP Designjet fotoğraf yazıcısında basılarak, özel olarak tasarlanmış çerçeveler içinde Croisette Gardens’da sergilendi.

HP, kırmızı halıya çıkan ünlüleri de özel olarak görüntüledi. Ünlülerin kırmızı halı üzerinde çekilen fotoğrafları her sabah HP Designjet Z series fotoğraf yazıcısı ile basılarak, Majestic Beach HP Studio’da bulunan özel HP VIP locasında sergilendi. Cannes Film Festivali boyunca, HP Go Mobile! adı verilen ekipler, sinemaseverleri HP’nin yeni dizüstü bilgisayarları ve iPAQ ürünleriyle yakından tanıştırdı. Ünlü Cannes Croisette meydanında ve civarındaki alışveriş merkezlerinde çok sayıda ziyaretçi, HP iPAQ 514 Voice Messenger, HP iPAQ rx5940 ve HP Pavilion tx1000 ürünlerini inceleme fırsatı buldu.

HP, ayrıca, DreamWorks Animation ile gerçekleştirdiği son çalışması Shrek 3’ü de sergiledi. HP, uzun süredir işbirliği yaptığı DreamWorks Aniation’a Shrek 3’ün hazırlanma sürecinde en yeni teknoloji ve hizmetlerle destek verdi. Bu destekle daha da başarılı bir sonuca ulaşan Shrek 3, “bir animasyon filmde bugüne dek görülmüş en çarpıcı sahnelerle dolu” şeklinde tanımlanıyor. DreamWorks, Shrek 3’ün yapım sürecinde, başta HP xw9300 olmak üzere, 150’den fazla HP iş istasyonu kullandı. 20 milyon saati aşan render işlemleri için, HP ProLiant DL145G2 sunucular kullanıldı.

DreamWorks, filmin üretim süreci boyunca, karakter ve set tasarımlarının, renk ve öykü panolarının çıktılarını da HP ürünleri ile aldı. Ayrıca, Shrek 3’ün tüm tanıtım malzemeleri ve satışa sunulacak ürünleri DreamColor Designjet Z3100 Photo Printer ile üretildi.

HP ve dünyaca ünlü fotomodel Petra Nemcova’nın birlikte çalıştığı Happy Hearts Vakfı da (Mutlu Kalpler Vakfı) Cannes’daydı. 2005 yılı başlarında, doğal afetlere maruz kalmış çocuklara yardım için Nemcova tarafından kurulan Happy Hearts Fund (HHF), HP’nin de katkılarıyla, imkanları kısıtlı çocukları teknolojiyle tanıştırmayı amaçlıyor. 2004 yılındaki tsunami felaketinden etkilenen Khao Lak’taki çocuklara yardımla başlayan HP-Nemcova işbirliği, ünlü mankenin anavatanı olan Çek Cumhuriyeti’nde devam ediyor. HP’nin HHF’ye katkıları, teknolojinin sınırlar ötesinde toplumsal ilişkiler kurmadaki rolünü de en iyi biçimde yansıtıyor.

HP, Cannes Film Festivali’nde en yeni ürünlerini de tanıttı. Bunlardan birisi olan HP MediaSmart Server, müzikten TV programlarına kadar her türlü dijital medya içeriğinin paylaşılmasını sağlıyor.

Birden fazla bilgisayarın bulunduğu evlerde, HP MediaSmart Server sunucu sayesinde tüm dijital içerikler paylaşılıyor, yönetiliyor ve sadeleştiriliyor. Ayrıca, güvenli bir İnternet bağlantısı olduğu sürece, kullanıcılar bilgisayarlarındaki içeriklere her yerden ulaşabiliyorlar.

Eğlencenin adı: HP Pavilion
HP’nin Cannes’da tanıttığı ürünler arasında, eğlenceye yönelik bir dizüstü bilgisayar olan HP Pavilion HDX Entertainment Notebook PC de yer aldı.

20.1 inç ekranıyla HP Pavilion HDX Entertainment Notebook PC, dijital eğlence ve multimedya teknolojisinin özellikleri ile masaüstü bir bilgisayarın performansını incecik bir gövdede buluşturuyor.

Multimedya içerik tutkunları için “rüya gibi bir cihaz olan” HP Pavilion HDX Entertainment Notebook PC, ayarlanabilir geniş ekranı, en son teknoloji ürünü grafik ve ses sistemleri, yüksek performanslı Intel® çift çekirdekli işlemcileri ile dikkat çekiyor. Entegre HP Digital TV ayarlama özelliğiyle bilgisayar, mobil bir TV’ye dönüşebiliyor. Böylece film ya da oyun keyfi katlanarak artıyor.

VIP muhabirler!
HP, Cannes Film Festivali’ne katılamayanları da unutmadı. Festival boyunca, HP’nin üst düzey yöneticileri, ünlü blogcular ve yazarlar, Cannes’daki en son haberleri ve fotoğrafları http://www.talesfromcannes.com adresindeki “Kırmızı Halıdan Haberler” blogunda İnternet kullanıcılarıyla paylaştılar.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.