Cannes’dan Türkiye’ye 4 ödül

Bu yıl 58.'si düzenlenen Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali'nde, üç kategorinin daha kazananları belli oldu.

21.06.2011 - 00:00 | MediaCat

Bu yıl 58.’si düzenlenen Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde, üç kategorinin daha kazananları belli oldu. Salı (21 Haziran) aksamı düzenlenen törende radyo, medya ve outdoor kategorilerinin ödülleri sahiplerine verildi.

Türkiye’den festivale katılan ajanslar geceden 4 ödülle ayrıldı. Buna göre en önemli ödülü, medya kategorisinde Mindshire İstanbul aldı. Ajans, Koç Grubunun medya konkuru için yaptığı yaratıcı medya çalışması ile gümüş aslan elde etti.

Türkiye ajanslarına verilen diğer 3 ödül açıkhava kategorisinden. Buna göre DDB&Co., Dank ve CNN Turk için yaptığı çalışmalarla 2 bronz aslan aldı.

   

Bu kategoride ödül alan diğer ajans ise Medina Turgul DDB oldu. Ajans Türkiye İş Bankası için hazırladığı ‘Para Transferi’ baslıklı çalışmasıyla açıkhava kategorisinde bronz aslan aldı.

 
Bu yılki açıkhava kategorisi jürisinde Türkiye’den bir isim de yer aldı. Medina Turgul DDB’nin Yaratıcı Yönetmeni Gökhan Erol bu kategoride Türkiye’yi temsil etti.

Gecede ödül verilen diğer kategori olan radyo’da Türkiye’den kısa listeye kalan herhangi bir iş olmamıştı.

Ödül verilen üç kategorinin büyük ödülleri ise üc farklı ülkeye gitti. Açıkhava kategorisinde Droga5 New York, Bing/Jay-Z için yaptığı yaratıcı çalışmasıyla büyük ödülün ABD’ye gitmesini sağladı.

Medya kategorisinin büyük ödülü Tesco için yaptığı çalışmayla Güney Kore’den Cheil Worldwide’a verilirken, radyo kategorisinin büyük ödülü Güney Afrika’dan Net#work BBDO’nun Mercedes -Benz için yaptığı kampanyaya gitti.