Cannes Lions’tan eğlenceye üç Grand Prix

Entertainment ve Entertainment for Music ödülleri açıklandı.

24.06.2016 - 21:50 | Ozan Mert

Cannes Lions’ın yedinci gününde festivalin bu yıl yeniden düzenlenen eğlence bölümüne ait ödüller sahiplerini buldu. Önceki yıllarda Branded Content & Entertainment Lions isimli bir bölümde ödüller dağıtan festival bu yıl bu bölümü Entertainment ve Entertainment for Music isimli iki bölüme ayırarak “Lions Entertainment” isimli iki günlük bir etkinlikle birleştirmişti. Entertainment bölümü kapsamında “içeriği kültüre dönüştüren” yaratıcı işler ödüllendirilirken Entertainment for Music kapsamında markalar ile müzik endüstrisi arasındaki yaratıcı işbirlikleri ödüllendiriliyor.

Üç Grand Prix’nin bulunduğu bölümlerde kazananlar arasında maalesef Türkiye’den herhangi bir ajans bulunmuyor. Önceden açıklanan kısa listelerde Manajans J. Walter Thompson, Unilever için hazırladığı “Axe Black Night” isimli işle yer almıştı. Netice itibarıyla Türkiye bu iki bölümde de varlık gösteremeyerek Cannes macerasını tamamlamış oluyor.

Bu iki bölümdeki Grand Prix’leri aşağıda bulabilirsiniz.

Entertainment Lions

The Displaced
Ajans: Vrse.works Los Angeles
Reklamveren: The New York Times

Entertainment Lions for Music

Home for Christmas
Ajans: Jung von Matt Hamburg
Reklamveren: Edeka Zentrale & Co. KG

Formation
Ajans: Prettybird Culver City
Müşteri: Beyoncé

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.