Cannes Lions jürisinde 4 Türk

MediaCat Cannes Lions jürisine Türkiye'den katılacak isimleri sunar.

27.04.2016 - 14:24 | Arzu Nilay Kocasu

Cannes Lions'ta Grand Prix'ye uzanan fikirler

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali‘nin 63’üncüsü için geri sayım başladı. Başvuruların sonlanmasına ise sayılı günler kaldı. Henüz sadece jüri başkanlarının isimleri duyuruldu ancak MediaCat, jüri üyesi olarak katılacak isimlere ulaştı. İlk kez bu yıl Türkiye’den dört isim yer alıyor Cannes jürisinde. Ve bu dört üyenin dördü de kadın.

Cannes Lions jürisinde 4 Türk

İlkay Gürpınar, Neslihan Olcay, Pemra Ataç Açıktan, Yaprak Gültay

Basında TBWA\ISTANBUL CCO’su İlkay Gürpınar, Medya kategorisinde Maxus Türkiye CEO’su Neslihan Olcay, Açıkhava kategorisinde Daniska Kurucu Ortağı Rabarba Kreatif Grup Başkanı ve Ajans Başkan Yardımcısı Pemra Ataç Açıktan ve Digital Craft kategorisinde Fjord İstanbul Service Design Lead Yaprak Gültay yer alıyor.

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali Türkiye Temsilcisi Viki Habif jüri seçim sürecini MediaCat’e şöyle değerlendirdi:

Cannes Lions jürisinde 4 TürkBu yıl jüri sayısı arttı. Geçen yıl Innovation Lions, bu yıl Entertainment Lions gibi festival içinde iki günlük eklemeler yapıldı. Ayrıca Digital Craft için yeni bir jüri oluşturuldu.

Eylül 2015’te biz basın, açıkhava ve medya için aday listemizi yollamıştık. Jürilerin belirlenmesi bu yıl her zamankinden uzun sürdü. Jürileri belirlerken yolladığımız adayları araştırıyorlar ve dahası network dengesini kurmaya çalışıyorlar. Digital Craft için arayış sürerken, ihtiyaç baş gösterdi ve son anda dördüncü jüriye sahip olduk. Türk jürilerin performansı sonraki yıllarda Türkiye’den katılacak jüri sayısını da etkileyecektir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.