Canın ne okumak isterse

Can Yayınları'nın internet sitesi yenilendi.

19.04.2022 - 12:44 | MediaCat

Canın ne okumak isterse

Can Yayınları, kurumsal internet sitesi canyayinlari.com’u yeniledi. Baştan tasarlanan ve mobil uyumlu hale getirilen siteye online alışveriş özelliği de eklendi.

Yeni internet sitesiyle 3 binden fazla kitaptan oluşan 40 yıllık arşivini onlarca farklı kategoriye ayırarak listeleyen yayınevi, 2 bin 500’den fazla konu etiketiyle okurlarının spesifik konularda aradıkları kitaplara da kolaylıkla erişebilmesini sağlıyor.

Can Yayınları’nın yanı sıra yayınevi bünyesinde yer alan Can Çocuk, Mundi, Tellekt, Can Dükkân ve Socrates Dergi’ye ait tüm ürünler de “Markalar” sayfasında okurlarla buluşuyor. Bu vesileyle okurlar, yayınevinin ve alt markalarının tüm kitaplarını, ürünlerini ve faaliyetlerini tek bir site üzerinden takip edebiliyor.

Ne okuyacağı konusunda kararsız olan okurlar için bir rehber niteliğinde olan “Okurunu Bulan Kitaplar” sayfasında okurlara özel hazırlanan okuma listeleri sunulurken; Mutluluk Veren Kitaplar, Filmi Çekilen Kitaplar, Deniz Hikâyeleri gibi editörler tarafından özel olarak hazırlanan kitap listeleriyle de okurların ilgilendikleri kitaplarla pratik bir şekilde buluşturulması hedefleniyor.

Ek olarak ziyaretçiler, “Etkinlikler” sayfasıyla yazarların tüm imza günü ve söyleşilerini takip etme imkânı bulurken “Blog” sayfasıyla da yayınevine dair tüm gelişmelerden haberdar olabiliyor.

Yayınevi, tüm bu yenilikleri okurlarına yeni bir tanıtım filmiyle duyuruyor.

Yeni internet sitesi ve e-ticaret operasyonunun kurulumu için bir yıldır yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirten Can Yayınları Pazarlama Müdürü Ezgi Sağır, konuya ilişkin, “Yenilenen canyayinlari.com’u standart bir kitap satış sitesi olarak değil; kitap alışverişinin yanında okurların sitede vakit geçirebileceği, markalarımızı, yazarlarımızı ve kitaplarımızı her yönüyle keşfedebileceği bir platform olarak kurgulamaya çalıştık. Okurlarımızın yaptığımız her işi kolayca görebileceği, sadece yeni çıkan veya çok satan kitaplarımızı değil, 3 binden fazla çeşidimizi daha yakından tanıyabileceği ve keşfedebileceği bir platform olarak tasarladık. Bunun için yayınevinin 40 yıllık arşivini taradık; marka, kategori, tür, dizi ve alt dizi kırılımlarına göre sınıflandırdık. Tüm kitapların künye bilgilerini sayfa sayısından, kapak türüne; çeviri dilinden kitabın orijinal ismine kadar detaylandırarak girişlerini yaptık.

Her okurun kitap alışverişi yaparken çıkış motivasyonu çok farklı; bu bazen kitabın yazarı, konusu olurken bazen aldığı ödüller, yazarın ülkesi, çeviri dili vb. kriterler olabiliyor. Bu nedenle okurların bu bilgileri bulabilmesi, filtreleyebilmesi ve aradıkları kitaplara kolaylıkla ulaşabilmesi çok önemli. Dönüşen dünyada mobil ve kullanıcı odaklı olan dinamik bir site yapısıyla okurlarımızı; markalarımız, kitaplarımız, yazarlarımız ve etkinliklerimizle ilgili içeriklerle buluşturuyoruz. Okurlarımızla hem fiziksel hem dijital her platformda çok daha yakın iletişim kurmak istiyoruz. Bunun ilk adımlarından biri olarak açılışa özel internet sitemizden yapılan sınırlı sayıda siparişi kişiselleştirilmiş, isme özel kutularda göndereceğiz” açıklamasında bulundu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.