MediaCat

Çalık satışı erteledi

Çalık grubu, satışa çıkartacağını açıkladığı medya varlıklarının satışını ertelediğini açıkladı.

Çalık satışı erteledi

Çalık grubu, satışa çıkartacağını açıkladığı medya varlıklarının satışını ertelediğini açıkladı.

Çalık Holding bün-yesindeki Turkuvaz Medya Grubu’nun sahibi olduğu ATV televizyonu ve Sabah gazetesinin satışı için yatırım bankası Goldman Sachs yetkilendirilmiş ve ATV ve Sabah gazetesi için ilk tekliflerin 18 Ocak’a kadar alınacağı belirtilmişti.

Yeni açıklamada, teklif süresinin 24 Ocak’a kadar uzatıldığı ifade edildi. ATV ve Sabah gazetesi ile özel sermaye yatırım fonları Texas Pasific Group (TPG), KKR Co ile Time Warner Group ve Alman RTL’nin ilgilendiği ifade edilmişti. Aralık 2007’de Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun satışa çıkardığı Sabah-ATV ihalesini 1,1 milyar dolarla Çalık Grubu’nun şirketi olan Turkuvaz kazanmış ve devir Nisan 2008’de gerçekleşmişti. Türkiye’de medya sektöründe yabancılar en fazla yüzde 50 hisseye sahip olabiliyor.

Ayrıca Medya devi Rupert Murdoch’ın sahibi olduğu News Corp. satışa çıkarılan Sabah Gazetesi ve ATV televizyonu için 1 milyar doları gözden çıkardı. Murdoch’un Sabah ve ATV’ye talip olduğunu grubun kendi gazetesi Wall Street Journal (WSJ) yazdı.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.