Bursa dönüşen işbirliği

Virgil Abloh'un Nike Air Force 1 tasarımı, siyahi öğrencilere burs sağlamak üzere satışa çıkıyor.

21.01.2022 - 12:14 | Simge Şenses

Louis Vuitton, Virgil Abloh’un Nike işbirliğinde tasarladığı Air Force 1 spor ayakkabılarını 26 Ocak’ta sothebys.com üzerinden satışa çıkarıyor. Yalnızca iki yüz çift üretilen ayakkabıların satışlarından elde edilen gelirler, Abloh’un siyahi moda öğrencilerine eğitim bursu sağlayan burs fonuna aktarılacak.

Kasım ayında 41 yaşında aramızdan ayrılan ünlü tasarımcı, ayakkabıları Louis Vuitton 2022 Bahar Koleksiyonu’yla birlikte haziran ayında tanıtmıştı. 26 Ocak – 8 Şubat tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek olan çevrimiçi müzayededeki spor ayakkabılar, özel bir renk grubu ve 5 ila 18 arasında değişen beden seçenekleri ile 2 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Louis Vuitton’un imzası niteliğindeki monogram ve damier desenlerine sahip olan deri ayakkabılar, orijinal Nike Air Force 1’den farklı olarak Abloh’un Louis Vuitton erkek koleksiyonlarında kullandığı malzemelerle üretildi ve Off-White’ın imzası olan tırnak işaretleriyle özelleştirildi. Ayakkabıları alanlar, üzerinde Nike’ın beyaz amblemini taşıyan, turuncu deriden bir Louis Vuitton pilot çantasının da sahibi olacak.

Abloh’un burs fonu, akademik olarak gelecek vaat eden siyah, Afroamerikan veya Afrika kökenli öğrencilerin eğitimini desteklemeyi amaçlıyor.

Kaynak: WWD

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.