MediaCat

Trafikte Whopper iyi gider

Burger King, trafikte mahsur kalmış aç sürücülerin yanında.

Trafikte Whopper iyi gider

Kullanıcılarına gerçek zamanlı trafik durumu bilgisi sunan TomTom Traffic Index’e göre sakinlerine dünyanın en kötü trafiğini yaşatan Mexico City’de insanlar günlerinin beş saate yakın bir kısmını arabalarının içinde, bir yerlere varmaya çalışarak harcıyorlar. Mexico City halkının maruz kaldığı bu can sıkıcı durum, pek çok kıymetli faaliyet gibi hoş bir sofrada veya iyi bir dizi karşısında huzur içinde yenecek yemeklerin de uzak birer hayale dönüşmesine neden oluyor.

Trafikte sıkışıp kalan hedef kitlesini varacağı yere ulaştıramasa da en azından doyurmak isteyen Burger King, ülkemizde de özellikle Ramazan döneminde trafikteki sürücülere yiyecek ve su satan seyyar satıcıları anımsatan bir hamleyle, trafikteki aç sürücüler için bir kampanya hazırladı: Traffic Jam Whopper.

GPS navigasyon uygulaması Waze destekli dijital billboard’lar aracılığıyla sürücülere trafikte bekleyecekleri takribi süreyi bildirerek onları Burger King uygulamasından sipariş vermeye davet eden marka, yine dijital billboard’lar aracılığıyla, sipariş veren kullanıcılara siparişleri yaklaştığında haber veriyor.

Markanın bir haftanın sonunda açıkladığı verilere göre kampanyayla birlikte Burger King’in New Mexico’da aldığı siparişler yüzde 63 oranında artmış. Direksiyon başındaki Burger King severlerin sipariş verirken kaza yapmalarına sebebiyet vermemek için sesli siparişi mümkün kılan Burger King uygulamasının günlük indirilme sayısıysa yüzde 44 oranında artış göstermiş.

Halihazırda yalnız Meksika’nın başkentinde uygulanan sipariş yöntemi, yakın dönemde Los Angeles, Şangay ve Sao Paulo’da da hayata geçirilecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.