Burger King plastik oyuncaklarla vedalaşıyor

Marka Birleşik Krallık'ta menülerinde plastik oyuncaklara yer vermeyi sonlandırdı.

19.09.2019 - 13:38 | Sencer Uçar

Burger King plastik oyuncaklarla vedalaşıyor

Çocuklara yönelik menülerinde oyuncak hediye eden Burger King, Birleşik Krallık’ta plastik oyuncak hediye etmeyi sonlandırdığını duyurdu. The Meltdown adlı inisiyatif kapsamında plastik oyuncakların menüden kaldırılmasının yanı sıra çocuklardan ve ailelerinden plastik oyuncaklarını Burger King’e getirmeleri de istendi. Toplanan plastik oyuncaklar eritilecek ve geridönüştürülecek.

Plastik oyuncakların toplanması adına 500’den fazla Burger King restoranına kutular yerleştirilecek. 30 Eylül tarihine kadar oyuncaklarını getirenlere çocuk menüleri ücretsiz sunulacak.

Markanın hamlesi, Ella ve Caitlin McEwen kardeşlerin, çevreye duyarlı davranmak adına fast food restoranlarından menülerinden plastik oyuncakları çıkarması talebiyle başlattığı imza kampanyasının ardından geldi. Kısa sürede 500 bini aşkın imza toplayan kampanyaya McDonald’s plastik oyuncaklarını ciddi oranda azaltma ve oyuncak yerine daha sürdürülebilir seçenekler sunma sözüyle katılmıştı.

Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.