Burberry medya ajansını belirledi

İngiliz lüks moda markası Burberry global medya ajansını belirledi. Yaklaşık olarak 6 aydır süren konkur sürecinin galibi...

26.04.2010 - 00:00 | MediaCat

İngiliz lüks moda markası Burberry global medya ajansını belirledi.

Universal McCann, Burberry’nin global medya planlama ve satınalma işlerini üstlendi.

Interpublic Grup bünyesinde yer alan Universal McCann, yaklaşık olarak 6 aydır süren konkur sürecinin galibi oldu. Konkur sürecinin en büyük rakiplerden biri olan WPP ajansı Mindshare, Universal McCann’ın gerisinde kalmış oldu.

Burberry’nin 2 milyon sterlin değerindeki İngiltere hesabı da MediaCom’dan Universal McCann’a geçmiş olacak. Bu arada anlaşmanın bir parçası olarak, kilit pazarlar arasında yer alan Amerika, Fransa, Almanya ve Asya bölgesine Universal McCann hizmet verecek.

Moda marka, dijital medya üzerindeki yoğunluğunu da artırmayı hedefliyor. Yaklaşık olarak 1 yıl önce Microsoft’tan ayrılıp, Burberry’ye katılan Simon Gresham, markanın dijital başkanı ünvanını taşıyor. Tüm yaratıcı çalışmalarını kendi içerisinde yürüten Burberry, yaratıcı direktör Christopher Bailey başkanlığında tüm imaj ve marka çalışmalarını sürdürüyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.