MediaCat

Bu yıl Kristal Ajans seçilecek

27 Haziran akşamı Park Orman’da düzenlenecek bir törenle sahiplerini bulacak olan 19’uncu Kristal Elma ödüllerinde bu yıl bazı önemli değişiklikler var.

Bu yıl Kristal Ajans seçilecek

27 Haziran akşamı Park Orman’da düzenlenecek bir törenle sahiplerini bulacak olan 19’uncu Kristal Elma ödüllerinde bu yıl bazı önemli değişiklikler var.

Reklamcılar Derneği Başkanı Cem Topçuoğlu ve Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu Asbaşkanı Arzu Ünal ile yaptığımız söyleşide öncelikle jüri üyesi sayısının arttığını öğreniyoruz. Geçtiğimiz yıl 11 kişiden ve ağırlıklı olarak reklamcılardan oluşan jüri bu sene 13 kişi olacak sektörün diğer kesimlerinden de temsilcileri barındıracak.

Bu yıl göze çarpan diğer bir yenilik, yarışmaya katılan işlerin ön değerlendirmesi sırasında sektörün de işin içine dahil edilmesi. Başvurulan işler bir ortamda yayınlanacak ve sektör çalışanları bu ortama girip yarışmaya katılan işler için oy kullanabilecek. Bu değerlendirmeden geçen eserler jürinin önüne gelecek ve ödüller sahiplerini bundan sonra bulacak.

Bir diğer önemli yenilik de bu yıl bir ‘Kristal Ajansın’ seçilecek olması. Topçuoğlu, Cannes Lions Ululslararası Reklam Festivali’nde uygulanan sistemin benzerinin Kristal Elma’da da uygulanacağını belirtti. Her kategori için bir puan tayin edileceğini, kazandığı ödüllerle en çok puan toplayan ajansın Kristal Ajans seçileceğini söyleyen Topçuoğlu, sektörde yeni bir heyecan oluşacağının ipuçlarını verdi.

11 Mayıs’ta sona erecek başvuruların ardından uzun bir değerlendirme sürecine girecek olan Kristal Elma ile ilgili ayrıntıları MediaCat’in Mayıs sayısında bulabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.