Bu odadan kaçış yok

Avustralya'dan parkinson hastalığına dikkat çeken kampanya.

13.07.2020 - 17:13 | Sencer Uçar

Bu odadan kaçış yok

Genelde yalnızca yaşlıların başına gelen bir hastalık olarak algılansa da parkinson hastalığı gençleri de etkiliyor. Öyle ki, Avustralya’da her gün 40 yaş altı beş kişiye parkinson tanısı konuyor.

Parkinson tedavisi için gösterdiği çabanın yanı sıra hastalara araştırma ve çeşitli inisiyatifler aracılığıyla yardım eli uzatmaya çalışan Parkinson’s NSW ise bağış toplamak ve toplumda farkındalık oluşturmak adına hayata geçirdiği yeni kampanyasında insanları parkinson hastalarıyla empati kurmaya davet ediyor.

İlk adımı Facebook’ta odadan kaçış oyunu tutkunlarına seslenilerek atılan Wunderman Thompson imzalı kampanyada oyuncular, yeni bir kaçış odasını ilk kez deneyimlemeye davet edildi. Oyuna katılanlar, odanın parkinson hastalarının her gün maruz kaldığı zorluklarla donatıldığından bihaberdi. İnşası üç günde tamamlanan odanın içerisine parkinson hastalarının hemen her gün mücadele etmek zorunda oldukları pratiklerden ilhamla ipuçları yerleştirilmişti.

Wunderman Thompson CCO’su Simon Langley, “Parkinson hastalığının yol açtığı zorluklarla yaşamak, çoğumuzun hayal bile edemeyeceği bir şey. Parkinson hastaları için kaçışı olmayan bir gerçeklik bu. Biz de Avustralyalıların bu zorlukları ilk elden deneyimlemelerini istedik” yorumunda bulunuyor.

“Parkinsonla yaşayanlar için semptomlardan kaçmak mümkün değil. Ayakkabı bağlamak ya da çay doldurmak gibi günlük aktivite ve hareketlere ilişkin zorluklardan kaçamayacaklarını düşünüyorlar çoğu zaman” diyen Parkinson’s NSW CEO’su Jo-Anne Reeves, kampanyayı, empati kurması zor olan bu koşulların anlaşılabilmesi adına hayata geçirdiklerini söylüyor.

Dijital deneyime açılan odaya noescaperoom.com.au adresinden ulaşabilirsiniz.

KÜNYE

  • Reklamveren: Parkinson's NSW
  • Reklam Ajansı: Wunderman Thompson
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.