Bu mağazada paranız kanınız

Walking Dead'in gezici mağazasında para geçmiyor.

07.05.2014 - 11:41 | Arzu Nilay Kocasu

Walking Dead'in gezici mağazasında para geçmiyor.

Çizgi romanlarıyla halihazırda sadık bir hayran kitlesine sahip olan Walking Dead, ekranlarda ilk kez boy gösterdiği 2010 yılından bu yana etkisini iyice artırarak pek çok insanın devamını heyecanla beklediği kaydadeğer yapımlardan birine dönüştü. Hayranlarının coşkulu beklentilerini hakkıyla karşılamak için Fox Portekiz, kreatif ajans Torke+C‘nin de desteğiyle, dizinin dördüncü sezonunu son derece yaratıcı bir fikirle duyurdu: The Walking Dead Blood Store.

Dünyanın kan ile ödeme yapılan ilk mağazası olan bu gezici mağazada tüketiciler, kanları karşılığında yapımın resmî ürünlerine sahip olabiliyorlar. Bu inisiyatifin yalnızca dizi tanıtımı ve yeni sezon duyurusu amacı taşıdığını söylemek ona haksızlık etmek olur; işin bir de sosyal sorumluluk yanı var. Tüketicileri daha fazla insan –dolayısıyla daha fazla kan- ile mağazaya geri dönmeye teşvik eden uygulamada, bağışlanan kanın oranı arttıkça daha fazla ve daha iyi ürünler alınabiliyor.

Fox Portekiz ve Torke+C işbirliği olumlu sonuçlanmış gözüküyor. Kan bağışında önceki yıla göre yüzde 571 oranında bir artış yaşanmış; kan bağışında bulunanların yüzde 67’si ise bu eylemi ilk kez gerçekleştirdiklerini belirtmişler. Şimdilerde de uygulamanın İspanya, Brezilya ve Amerika gibi farklı ülkelerde uygulanması üzerine konuşuluyor.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.