MediaCat

BT yatırımlarını iki katına çıkartıyor

BT Global Services, 2012 yatırım planları kapsamında Türkiye’nin de içinde bulunduğu MEA Bölgesi’ndeki istihdam ve yatırımlarını iki katına çıkaracağını açıkladı.

BT yatırımlarını iki katına çıkartıyor

Dünya çapında, 93 bin kişi istihdam eden ve bugüne dek 1 milyar Pound (1.47 milyar Euro) Ar-Ge yatırımı gerçekleştiren BT bünyesinde yer alan BT Global Services, 2012 yatırım planları kapsamında Türkiye’nin de içinde bulunduğu MEA Bölgesi’ndeki istihdam ve yatırımlarını iki katına çıkaracağını açıkladı.

Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’ni kapsayan MEA Bölgesi’ndeki potansiyel toplam pazarın 6,4 milyar Euro olduğunu ve bu değerin IDC rakamlarına göre 2012 yılında pazarın yüzde 10’un üzerinde büyüme göstermesini beklediklerini beliren BT Global Services CEO’su Jeff Kelly, Türkiye’nin önemli bir ticari köprü olduğunu belirtti.

BT Türkiye ve Doğu Akdeniz Genel Müdürü Mehmet Başer, BT’nin, Türkiye, Orta Doğu ve Afrika’da karmaşık ihtiyaçları olan çok uluslu şirketler için IT ve network hizmetleri arenasında tercih edilen iş ortağı olmayı amaçladığını belirterek hedef kitlelerini küreselleşen Türk firmaları ve Türkiye’de yatırım yapan küresel firmalar olarak tanımladı.

Türk firmalarının küresel yatırım fırsatlarını hızlı bir şekilde değerlendirebildiklerini dile getiren BT Türkiye ve Doğu Akdeniz Genel Müdürü Mehmet Başer, bu büyümenin sürdürülebilir ve sağlıklı olması için doğru bilişim yatırımları ile desteklenmesi gereğinin altını çizdi.
 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.