MediaCat

Brief’leri sanat eserlerine dönüştüren ajans!

Tasarım departmanından kâğıt heykeller.

Brief’leri sanat eserlerine dönüştüren ajans!

Güney Afrika merkezli TBWA\Hunt\Lascaris, ajansa bağlı dizayn departmanının tanıtımını yapmak adına sıra dışı bir fikri hayata geçirdi. Ajansa ulaştırılan ve özel olarak dizayn departmanının bir çalışmasını gerektirmediği düşünülen brief’ler, sanatsal bir dokunuşla revize edildi. Dizayn departmanının brief’leri karton ve kâğıt kullanarak üç boyutlu görsellere çevirip müşterilere bu çalışmaları göndermesi, departmanın aldığı işlerde yüzde 450 oranında artışa sebep oldu.

Markaların ruhlarına uygun biçimde tasarlanan üç boyutlu görseller için, brief dosyaları tuval, içeriğin yer aldığı kâğıtlarsa hazırlanan heykelciklerin hammaddesi olarak değerlendirildi.

Bir oda parfümünün hoş kokusunu bir çiçek buketine çevirmekten, Fatti & Moni makarnaları için kâğıttan yapılmış eriştelere kadar uzanan brief cevapları, ajansın dikkat çekme isteğini yerine getirmişe benziyor.

Haluk Kasarcı
(kaynak: design taxi)

[GaleriEkle url=”tbwa-briefleri-sanat-eserlerine-donusturuyor”]

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.