MediaCat

Modern bir Zerdüşt: Jason Silva

Jason Silva, Brand Week sahnesinde zihinleri zorladı.

Modern bir Zerdüşt: Jason Silva

Nietzsche, “insan; hayvan ve üstinsan arasında bir köprüdür” dediğinden bu yana 100 yılı aşkın zaman geçti. Gelişen teknolojiler sayesinde, geleneksel insan tanımından uzaklaşmaya başladığımız bir gerçek. Biyolojik sınırlarımızdan, zihnimizin maddeye ihtiyaç duymaksızın yapabildikleri sayesinde, muafız; Jason Silva‘nın tabiriyle artık transinsanlarız. Küçük ve ucuz bir akıllı telefonla, 40 yıl önce milyonlarca dolar maliyetinde, bir bina büyüklüğünde olan bilgisayarlardan daha fazlasını gerçekleştirebilmeye muktediriz. Bizler artık tanrıyız.

Jason Silva, Brand Week sahnesinde zihinleri zorladı.

Kısa filmleri ve televizyon programlarıyla ülkemizde de yüzbinlerce hayran kitlesine ulaşan felsefeci, yapımcı ve fütürist Jason Silva’ya göre geleceği değiştirecek üç teknoloji söz konusu: nanoteknoloji, biyoteknoloji ve robotik. Shakespeare’den Steve Johnson’a, Carl Sagan’dan ve fen bilimleri ve felsefenin öne çıkan isimlerine; birçok disiplinden aldığı ilhamlarla hazırladığı videolarını katılımcılara izleten Silva; modern dünyayla gelen dijital ve teknik avantajların genetik kodlarımızı da dönüşüme uğrattığı, güncellediği iddiasında.

Jason Silva, Brand Week sahnesinde zihinleri zorladı.

“Rahatsız edici” ve ufuk açıcı sunumuyla hayal gücüne seslenen Jason Silva, gelecekte olabileceğimiz şeyin şimdi olduğumuz şey yanında heyecan verici olduğunu ifade etti.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.